Szpitale w USA poprosiły o stosowanie określenia „mleko ojca”

Opublikowano: 09.08.2022 | Kategorie: Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1130

Nowe poradniki językowe „uwzględniające płeć” wydane przez Akademię Medycyny Karmienia Piersią (ABM) są wdrażane w niektórych szpitalach w USA. Zrzut ekranu tabeli przewodnika językowego został udostępniony na „Twitterze” we wtorek pt. „Sugerowane warunki w karmieniu piersią i laktacji u ludzi”. Po lewej stronie kolumna zatytułowana „określenia tradycyjne” zawiera „mleko z piersi”, podczas gdy środkowa kolumna „określenia uwzględniające płeć” sugeruje „mleko ojca” jako możliwą alternatywę.

„Ten dokument został wysłany do mnie przez przyjaciela, którego żona jest pielęgniarką szpitalną dla młodych mam i ich dzieci” – powiedział biolog ewolucyjny Colin Wright Wright dla „The Post Millennial”. „Powiedział, że ta nowa „inkluzywna terminologia” jest wdrażana w jej szpitalu, a pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia muszą pytać każdego pacjenta, jakich określeń chcą używać podczas omawiania swojej opieki”.

Wytyczne w nowym poradniku językowym zawierają również słowa „karmienie piersią”, „karmienie mlekiem kobiecym” i „osoba karmiąca piersią”, które należy używać zamiast takich „tradycyjnych terminów” jak „karmienie piersią”, „karmiąca matka” i „pierś”.

Wright ujawnił nowe wytyczne, gdy udostępnił zrzut ekranu sugerowanych terminów na „Twitterze” wraz z dwoma słowami: „Mleko ojca”. „Chociaż ta polityka jest przedstawiana jako tworzenie przyjaznej i »włączającej« atmosfery w szpitalu, myślę, że większość ludzi wolałaby, aby pielęgniarki koncentrowały się na ważniejszych rzeczach, takich jak leki i odpowiednie dawki, zamiast absorbować uwagę na zapamiętywanie listy bezsensownej »włączającej« terminologii” – dodaje Wright.

„ABM zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie osoby, które rodzą i mleczą, identyfikują się jako kobiety i że niektóre osoby nie identyfikują się ani jako kobieta, ani jako mężczyzna” – głosi oświadczenie Laury Kair, współautorki nowych wytycznych i dyrektor medycznej Szpitala Dziecięcego UC Davis. W oświadczeniu wezwano również, aby „przyszłe badania obejmowały szersze kategorie płci i zawierały informacje o terapiach hormonalnych i operacjach dla pacjentów transpłciowych”.

ABM opublikowało swoje najnowsze stanowisko w sierpniu w celu „zaangażowania [pracowników] w równość płci i równość w zdrowiu” oraz dostępności „wytycznych dotyczących żywienia niemowląt oraz języka i płci związanej z laktacją”.

Ciekawe, czy pani dyrektor Laura Kair zdaje sobie sprawę, że sformułowanie „mleko ojca” nie wszystkim kojarzy się z laktacją piersi.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Źródło zagraniczne: ThePostMillennial.com
Źródło polskie: WolneMedia.net

21

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 09.08.2022 20:32

    nie wiem czy USA stara się zrobić z siebie pośmiewisko w skali planety czy w skali kosmosu, ale jedno wiadomo: tam kosmici nie wylądują XD

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.