Flaga narodowa przeszkadza działaczom brytyjskiej lewicy

Opublikowano: 05.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 869

Część działaczy brytyjskiej Partii Pracy nie chce kolportować materiałów wyborczych, bo pojawiła się na nich flaga Wielkiej Brytanii. Lewicowcy uważają, że barwy narodowe mogą odstraszać wyborców wywodzących się z mniejszości oraz z ośrodków akademickich. Według nich brytyjska flaga może kojarzyć się imigrantom ze skrajną prawicą.

Obecny szef brytyjskich laburzystów, Keir Starmer, postanowił zerwać ze spuścizną swojego poprzednika Jeremy’ego Corbyna, dlatego już trzy lata temu instruował członków ugrupowania w sprawie większego eksponowania symboli narodowych.

Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi i parlamentarnymi jego stanowisko zaczęło wzbudzać kontrowersje. Lewicowi działacze często odmawiają rozprowadzania materiałów wyborczych, na których eksponowana jest flaga i barwy narodowe Wielkiej Brytanii.

Aktywiści Partii Pracy uważają, że zwłaszcza wyborcom wywodzącym się z mniejszości ulotki partii mogą kojarzyć się ze skrajną prawicą. Ponadto narodowe symbole są niemile widziane w ośrodkach akademickich.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Wujek Polonii 06.04.2024 20:04

    I słusznie. Czas najwyższy, aby po tzw. imperium brytyjskim, najbardziej ludobójczym państwie na Ziemi, nie pozostał nawet cień.

  2. Katarzyna TG 06.04.2024 21:58

    > Część działaczy brytyjskiej Partii Pracy nie chce kolportować materiałów wyborczych, bo pojawiła się na nich flaga Wielkiej Brytanii.

    Zupełnie zrozumiałe bo lewacka międzynarodówka z Davos nie ma barw narodowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.