Szkoły odrzuciły darowiznę „dla biednych białych chłopców”

Opublikowano: 31.12.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1095

Dwie prywatne szkoły w Wielkiej Brytanii odmówiły przyjęcia od darczyńcy 1,2 miliona GBP z uwagi, iż mogło to uderzać w prawo do równego traktowania ze względu na rasę. Według „The Times” szkoły Dulwich College i Winchester College odrzuciły prezent od filantropa Sir Bryana Thwaitesa, który uczęszczał do obu szkół i zamierzał w testamencie zostawić im pieniądze.

https://www.youtube.com/watch?v=Ssyv8rLgbkk

Właściciel Dulwich College Dr Joe Spence powiedział, że jest „oporny” w przypadku dotacji z etnicznymi czy religijnymi kryteriami. Rzeczniczka Winchester College powiedziała, że ​​„akceptacja zapisów tego rodzaju nie leżałaby ani w interesie szkoły jako organizacji charytatywnej, ani w szczególnych interesach osób, które ma wspierać poprzez swoją pracę”.

Według gazety sir Bryan chciał pomóc biednym białym chłopcom z biedniejszych środowisk, ponieważ osiągają gorsze wyniki w szkole niż ich koledzy z innych grup etnicznych. Dla porównania stypendia dla czarnych studentów na uniwersytecie w Cambridge są finansowane przez rapera Stormzy’ego i nie wywołuje to sprzeciwów, bo nazywane jest „stwarzaniem równych szans”. Wymienienie w testamencie przez darczyńcę słowa „biedni biali chłopcy” spotkało się jednak z negatywnym oddźwiękiem i kategorycznym sprzeciwem obdarowanego.

Rozczarowany Sir Bryan żali się w „The Times”: „Jeśli Uniwersytet Cambridge może zaakceptować znacznie większą darowiznę na wsparcie dla czarnych studentów, dlaczego nie mogę zrobić tego samego dla nieuprzywilejowanych białych Brytyjczyków? Szkoła Winchester oświadczyła, że akceptacja zapisu zaszkodzi ich reputacji, ale moim zdaniem zyskałby ogromnie, rozwiązując poważny problem narodowy słabej białej kohorty w szkołach”.

Jednak dr Joe Spence z Dulwich College powiedział: „Stypendia są motorem mobilności społecznej i powinny być dostępne dla wszystkich, którzy zdadzą nasze egzaminy wstępne, niezależnie od ich pochodzenia”.

Według „The Times” Sir Bryan zamierzał przekazać 400 000 funtów Dulwich College w południowym Londynie i 800 000 funtów Winchester College w Hampshire.

Rzeczniczka Winchester College dodaje: „Niezależnie od prawnych wyjątków od odpowiednich przepisów, szkoła nie widzi, w jaki sposób dyskryminacja ze względu na kolor chłopca mogłaby być kiedykolwiek zgodna z jej wartościami”.

Sir Bryan za uczęszczanie do Dulwich College nie musiał płacić, ponieważ korzystał ze stypendium aż do wybuchu II wojny światowej, kiedy to został wysłany do Winchester College. Teraz chciał się zrewanżować tym szkołom za swoje wykształcenie i to co w życiu osiągnął. Nie pozwolono mu odrzucając zapis o białych dzieciach.

Szkołę Winchester College założył w 1382 roku ówczesny biskup William of Wykeham celem nauczania biednych dzieci, których rodzice nie posiadali dochodu wyższego niż 3 funty na rok (najniższa pensja wynosiła wtedy 5 funtów na rok).

Źródło: Brytol.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
franek
Użytkownik
franek

Żydowska wojna z białą rasą. są na to dowody w postaci LICZNYCH wypowiedzi przedstawicieli żydowskich elit.