Czy pieniądze na wrocławskie zoo przekazano klubowi sportowemu?

Opublikowano: 07.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 876

Wrocławski Klub Sportowy „Śląsk Wrocław” i stadion dostają spore sumy z podatków. Wrocławski ogród zoologiczny od maja 2018 do maja 2022 roku wręczył WKS więcej niż 4,5 mln zł. Ponad dwa miesiące temu zoo oznajmiło, że płaciło za „najem nieruchomości”.

Chodziło o reklamę zoo na ogrodzeniu stadionu, a konkretnie na banerach. Portal „Tu Wrocław” podaje: „Zoo stało się także (…) najemcą loży S-VIP, którą WKS reklamuje tak: prestiżowa 12-osobowa loża S-VIP na wyłączność, wydzielony balkon z krzesełkami klasy biznes w sektorach LV1 lub LV3, bogate tematyczne menu w formie bufetu szwedzkiego, piwo, wino, wódka i whisky (…)”.

W kwietniu 2022 roku zoo wydało 10 tysięcy zł netto za bilety na mecze, z których mogą skorzystać jego pracownicy.

Radny Rady Miejskiej Wrocławia Robert Grzechnik napisał na „Twitterze”, iż wrocławskie zoo prosiło dwa lata temu o wsparcie finansowe. „Wielu z Wrocławian pomogło kupując wołczery, czy wpłacając darowizny. Okazuje się, że od początku kadencji Ogród wspiera finansowo WKS (razem na 4,5 mln zł) i robił to także w 2020 roku, gdy mówiono o tragicznej sytuacji”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Twitter.com, „Tu Wrocław”
Źródło: MediaNarodowe.com

1

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.