Superbakterie coraz bardziej zagrażają ludzkości

Opublikowano: 02.07.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 684

Rosyjskim naukowcom udało się zaszokować światową społeczność nowym odkryciem, które może być przyczyną wielu zgonów na kuli ziemskiej.

https://wolnemedia.net/obrazki/bakterie.jpg

Eksperci wezwali do zwrócenia uwagi na istnienie niebezpiecznych bakterii, których działanie będzie przyczyną śmierci rzędu 10 milionów mieszkańców naszej planety rocznie, donosi gazeta „Liga Nowości Rosja”.

Bioinformatycy z Państwowego Uniwersytetu w Petersburgu przewidzieli dla ludzkości szybką śmierć z powodu superbakterii. Charakterystyczną cechą tych mikroorganizmów jest odporność na działanie środków antyseptycznych, antybiotyków i wszystkich najskuteczniejszych leków. Według naukowców już dziś można obserwować tendencję, która jest w stanie w przyszłości zniszczyć niemal całą ludzkość w krótkim czasie. Dziesiątki ludzi już teraz ginie od superodpornych bakterii i mikroorganizmów, na które nie ma lekarstwa, a sytuacja z takimi mikroorganizmami tylko się pogarsza.

Powszechne stosowanie przez ludzi antybiotyków i innych silnych lekarstw sprawiło, że bakterie i wirusy mutują do stopnia pełnej „niezniszczalności” i są w stanie przetrwać niemal w każdym środowisku. W niedalekiej przyszłości ludzie będą więc ginąć od najprostszych chorób wywołanych przez bakterie, które są odporne na wszystkie dostępne środki do walki z nimi.

Według profesora Katedry Cytologii Państwowego Uniwersytetu w Petersburgu Ałły Lapidus w nadchodzącej „bakteryjnej wojnie” superbakterie już mają wyraźną przewagę i są do niej świetnie przygotowane. Według specjalisty w ciągu trzydziestu lat stanie się normą, że na świecie z powodu chorób wywoływanych przez superbakterie będzie umierać do dziesięciu milionów osób rocznie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. xc1256 02.07.2019 21:39

    Jest taki środek który niszczy wszystkie bakterie, te zwykłe i te super… to nano srebro. Nie ma możliwości aby się na to uodporniły, wynika to ze sposobu działania nano srebra. ( w skrócie utlenieniu ulega materiał genetyczny komórki, a szerzej Srebro, na poziomie atomowym, ma zdolność pochłaniania tlenu oraz działania jako katalizator utleniania. Tlen atomowy absorbowany na powierzchni jonów srebra w roztworze zaczyna czynnie reagować z „wystającymi” grupami tiolowymi (–SH) otaczającymi powierzchnię bakterii lub wirusów, usuwając z nich atomy wodoru (tworząc np. wodę) i powodując tym samym wytworzenie przez atomy siarki wiązań typu –S–S–. Bakteria traci możliwość oddychania, gdyż zamykane są dotychczasowe (ułożone w poprzek błony komórkowej) „kanały” przenoszenia elektronów, tzw. łańcuch oddechowy. Prowadzi to do obumarcia bakterii.
    Dla wyjaśnienia – utlenianie nie musi być sprzężone ze wzbogacaniem utlenianej substancji w tlen. Istotą utleniania jest oderwanie od substratu elektronów (zwykle odrywane są jednocześnie dwa elektrony), czemu z reguły towarzyszy odłączenie od nich dwóch protonów (H + ) i ich przeniesienie na odpowiedni akceptor. Dzięki katalitycznym właściwościom srebra i obecności tlenu aktywnego utlenieniu ulega materiał genetyczny komórki) Oczywiście musi mieć określoną wielkość od 2nm do 15nm. Całe panaceum na super bakterie, zresztą nie tylko na nie, także grzyby i pleśnie padają.

  2. gajowy 03.07.2019 12:17

    Straszenie ludzi by godzili się coraz większe skladki na Firmy Farmaceutyczne celem opracowywania coraz bardziej niebezpiecznych leków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.