Smartfony niebezpieczne dla psychiki dzieci

Opublikowano: 04.11.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2509

Dzieci w wieku poniżej 18 lat, które spędzają godzinę lub więcej dziennie przed ekranami smartfonów i innych gadżetów, ale także telewizorów, mogą nabawić się problemów psychicznych, stwierdzili amerykańscy naukowcy. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie „Preventive Medicine Reports”.

Naukowcy przeanalizowali wyniki krajowego badania, przeprowadzonego wśród rodziców na temat zdrowia dzieci w 2016 roku. Zostali oni zapytani o problemy widoczne w zachowaniu dziecka, o jego stan emocjonalny i rozwój, a także o to, ile czasu spędza przed ekranami.

W rezultacie eksperci zauważyli, że już jedna godzina dziennie wystarcza, aby doprowadzić do pogorszenia stanu psychicznego dziecka, w szczególności do zmniejszenia ciekawości, samokontroli, stabilności emocjonalnej, a także zwiększenia stopnia dekoncentracji. Również dla takich dzieci typowe były problemy w zakresie komunikacji z rówieśnikami.

Ponadto naukowcy odkryli, że dla dzieci w wieku od 14 do 17 lat, spędzający przed ekranami siedem lub więcej godzin, częściej cierpią na depresję i lęki, niż dzieci z tej samej grupy wiekowej, spędzające przed ekranem godzinę dziennie. Również te dzieci często odwiedzały specjalistów lub przyjmowały leki psychotropowe.

Jednocześnie naukowcy podkreślają, że u nastolatków zależność pomiędzy czasem spędzonym przed ekranami a stanem psychicznym była silniejszy niż u młodszych dzieci.

Zdjęcie: Jim Bauer (CC BY-ND 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.