SLD Siedlce ma 10 dni by zerwać koalicję z Korwinem

Opublikowano: 18.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 533

Nie będzie egzotycznej koalicji w Siedlcach. A przynajmniej nie będzie w niej uczestniczyć Sojusz Lewicy Demokratycznej. Po oburzeniu, które spłynęło na tamtejsze struktury SLD w związku z ogłoszeniem umowy o współpracy wyborczej z Platformą Obywatelską i ugrupowaniem Janusza Korwina-Mikkego, władze partii postawiły ultimatum.

„W imieniu SLD w Siedlcach podpisałem dziś porozumienie o politycznej i programowej współpracy z PO w Siedlcach i Partią Wolność w Siedlcach. Wspólnie stworzymy program oraz wspólnie w ramach jednego komitetu wyborczego wystartujemy w nadchodzących wyborach samorządowych” – napisał w piątek na Facebooku Paweł Drabio, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Siedlcach.

Informacje została potwierdzona przez Pawła Wyrzykowskiego, szefa miejscowej komórki partii Wolność. “Jesteśmy zdeterminowani i mamy powody by rozliczyć poprzednią władzę, odzyskać utraconą własność mieszkańców, zatrzymać wyludnianie się miasta i uwolnić je od nepotyzmu” – napisał na “Twitterze” Wyrzykowski, dołączając do wpisu zdjęcie wspólne szefów lokalnych struktur Wolności, PO i SLD. “My tu mieszkamy i mamy dość arogancji, grabienia naszego miasta, zadłużania i wyludniania go. Siła tkwi nie w urzędniczej antylogice, a w potencjale ludzkiego działania” – przekonywał człowiek Janusza Korwin-Mikkego.

“Ponad 90 proc. uchwał podejmowanych przez radę miasta trzeba rozpatrywać pod kątem mieszkańców, ekonomii i użyteczności. Między nami nie ma w tych kwestiach wrogości, możemy się spierać przy pojedynczych tematach” – powiedział z kolei Krzysztof Chaberski z PO.

W mediach społecznościowych zawrzało. Wielu działaczy i komentatorów zarzucało Sojuszowi kompletną kompromitację. Bogumił Kolmasiak (Akcja Demokracja) zaapelował do kierownictwa partii o reakcję.

“Jak można wierzyć w jakąkolwiek przemianę SLD po zawarciu koalicji z Korwinem w Siedlcach. Lider Waszego koalicjanta, Partii Wolność, chwalił m.in. Hitlera, strzelanie do lewaków, atakował niepełnosprawne dzieci, domagał się kary chłosty i zlikwidowania jakiejkolwiek pomocy socjalnej. Czy Wasi działacze w Siedlcach są pijani, niespełna rozumu czy po prostu totalnie pozbawieni ideowości? (…) Co Was łączy z Korwinem poza obroną dobrego imienia Jaruzelskiego i fascynacją Reaganem i Thatcher ze strony części liderów? Za dobre sondaże macie?” – zapytał we wtorek oburzony aktywista.

Odpowiedź może uspokoić wyborców i sympatyków Sojuszu. Szef SLD w Siedlcach ma 10 dni na wyjście z koalicji z Wolność. W innym przypadku zajmie się sprawą zarząd wojewódzki partii, a potem ew. dalej sąd partyjny. Więc reakcja partii jest. Na konwencji mazowieckiej w niedzielę szef SLD Mazowsze

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.