Skutki katastrofy ekologicznej w Chinach w Ameryce

Opublikowano: 25.01.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 430

Eksperci z Narodowej Akademii Nauk USA uważają, że zanieczyszczenie powietrza w Chinach może pogorszyć sytuację nie tylko u bezpośrednich sąsiadów w Azji (Japonia, Korea), ale także nawet w krajach, które są oddzielone od Chin przestrzenią największego oceanu planety, informuje RT America.

Tak więc około 25% szkodliwych zanieczyszczeń siarkowych na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych można przypisać bezpośrednio do powszechnego stosowania paliw kopalnych w Chinach. Właśnie ich spalanie jest odpowiedzialne za pojawiające się kwaśne deszcze w Ameryce. Dzięki przerażającej jakości powietrza w chińskich miastach z przedsiębiorstwami – gigantami przemysłowymi, w Los Angeles jest o jeden dzień w roku więcej smogu niż zwykle.

Ironia sytuacji powstałej w USA polega na tym, że większość zanieczyszczeń z Chin, a mianowicie, dwutlenek węgla, pyły, ozon itp., wytwarzane są przez przedsiębiorstwa produkujące tanie, ale popularne produkty przeznaczone na eksport do USA i z pozazdroszczenia godną chęcią kupowane przez Amerykanów.

Tylko około 17-36% różnych zanieczyszczeń środowiska, powstających w Chinach, powiązane jest z produkcją towarów, które nie idą na rynek krajowy, a jedynie na eksport (jedna piąta wszystkich zanieczyszczeń związana jest z handlem ze Stanami Zjednoczonymi). Jedna trzecia gazów cieplarnianych, emitowanych przez Chiny, jest również powiązana z procederem eksportowym. Tak, że Chin wraz ze swoimi najczęściej tandetnymi produktami eksportują również substancje, które doprowadzają globalne środowisko ekologiczne do najgłębszego kryzysu.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.