Sieci 5G mogą się okazać niebezpieczne

Opublikowano: 14.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2659

Ostatnio telekomunikacyjne sieci piątej generacji nie mają dobrej prasy. Niektórzy są nawet przekonani, że osłabiają organizmy przyczyniając się do szerzenia koronawirusa! Okazuje się jednak, że ich wdrożenie na skalę jaką zapowiedziano może nie być możliwe z innych powodów niż ekspozycja na promieniowanie elektromagnetyczne.

Eksperci z branży lotniczej wskazali na realne zagrożenie stwarzane przez sieci telekomunikacyjne 5G, które może rzeczywiście doprowadzić do wielu zgonów. Według Radio Technical Commission for Aeronautics (RTCA), która doradza Federalnej Administracji Lotniczej (FAA) w Stanach Zjednoczonych, działanie stacji bazowych 5G operujących na określonej częstotliwości, może zakłócać wysokościomierze radarowe w samolotach wykorzystujących do tego częstotliwość 4,2 do 4,4 GHz.

Według raportu RTCA może to wpłynąć na lotnictwo zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie i doprowadzić do potencjalnych katastrof samolotów z wieloma ofiarami śmiertelnymi. Specjaliści z branży lotniczej wskazali na to, że konieczna jest dokładna analiza ryzyka zakłóceń i wpływu 5G na bezpieczeństwo lotnicze. Istnieje bowiem wyższa konieczność zapewnienia ochrony krytycznych dla bezpieczeństwa systemów lotniczych. Ostatecznie wezwano do przeprowadzenia dalszych badań nad wpływem 5G na transport lotniczy.

Wcześniej okazało się, że istnieje spore ryzyko, że sieć 5G funkcjonowałaby na tych samych częstotliwościach, na jakich działają radary meteorologiczne, co mogłoby doprowadzić do mniejszej dokładności prognoz pogody. Zdaniem specjalistów, może to zakłócić przesył danych meteorologicznych, a co za tym idzie, wpłynie to negatywnie na zdolność do ostrzegania społeczeństwa przez niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

Zdjęcie: Michael Gaida (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 15.11.2020 07:03

    Jeśli okazałoby się to prawdą, to wysokościomierze zostaną szybko wymienione na niekokidujace z 5G i lecimy dalej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.