Paraliżu nieba nad Warszawą na razie nie będzie

Opublikowano: 29.04.2022 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1271

Jest porozumienie Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZKRL) i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP). Od 1 maja loty w Polsce bez zakłóceń. Rozejm jest jednak tylko tymczasowy. Negocjacje między kontrolerami lotów a PAŻP ciągnęły się właściwie przez cały kwiecień. Po wielu dniach dość dramatycznej sytuacji i trzymania podróżnych oraz linii lotniczych w niepewności i napięciu, osiągnięto porozumienie. Najważniejszy komunikat jest więc taki, że od 1 maja 2022 loty w polskiej przestrzeni powietrznej będą odbywały się normalnie, czyli bez większych utrudnień. Warszawskie lotniska Chopin i Modlin nie będą masowo odwoływać lotów w najbliższym czasie.

Czy to jednak już ostateczny koniec batalii? Niestety, zawarte miedzy PAŻP a kontrolerami lotów porozumienie jest na razie jedynie tymczasowe – będzie obowiązywać do 10 lipca 2022, a co potem, tego jeszcze nie wiadomo. Strony zawarły rozejm, aby nie doprowadzić do paraliżu lotów w Warszawie w obliczu przedłużających się negocjacji. W czasie tego „rozejmu” mają zostać dopiero ustalone szczegóły dotyczące nowych warunków pracy kontrolerów lotniczych.

Andrzej Fenrych, wiceprezes Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZKRL), w następujących słowach skomentował osiągnięte z PAŻP porozumienie: „Udało nam się dojść do porozumienia, ale jest to rozejm, ale nie koniec wojny. W imię dalszej współpracy, aby nie paraliżować ruchu lotniczego w Polsce, by Polacy mogli korzystać swobodnie z podróży lotniczych, zdecydowaliśmy się na podpisanie tego porozumienia, które będzie obowiązywało przez dwa miesiące i dziesięć dni, czyli do 10 lipca”.

W związku z osiągnięciem porozumienia na najbliższe dwa miesiące, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że ogłoszone ostatnio Rozporządzenie w sprawie ograniczenia w ruchu lotniczym w Polsce zostaje anulowane.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.