Sanepid zatrudni Ukraińców i będzie uczył ukraińskiego

Opublikowano: 20.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3017

Główny Inspektorat Sanitarny otrzyma fundusze z Unii Europejskiej na zatrudnienie 181 obywateli Ukrainy. Poza tym pieniądze mają być także przeznaczone na lekcje języka ukraińskiego dla polskich pracowników Sanepidu. W ten sposób państwowa instytucja zamierza uzupełniać swoje braki kadrowe, spowodowane przede wszystkim niskim poziomem oferowanych wynagrodzeń.

Specjalistyczny portal Cowzdrowiu.pl informuje o rozpoczęciu realizacji programu „Wzmocnienie nadzoru sanitarno-epidemiologicznego Polski”, przygotowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Pieniądze przyznane przez Unię Europejską rozdysponowało wcześniej Ministerstwo Zdrowia.

Wspomniany program opiewa na kwotę blisko 28 mln zł. Resort zdrowia informuje na swojej stronie internetowej, że zostaną one wydane głównie na „przeszkolenie i zatrudnienie w organach Inspekcji na terenie całego kraju 181 uchodźców z Ukrainy”.

Ponadto w ramach „zwiększania kompetencji miękkich” blisko 300 pracowników Sanepidu otrzyma lekcje języka ukraińskiego.

Cowzdrowiu.pl zwraca uwagę na trwające od wielu lat problemy kadrowe GIS-u i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Instytucja nie posiada odpowiedniej liczby pracowników, ponieważ na oferowane przez nią wynagrodzenia są zbyt niskie.

Na podstawie: Cowzdrowiu.pl, Gov.pl/web/zdrowie
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Krisnow 20.05.2023 10:43

  Tym krajem nie rządzą Polacy!!!! Chciałbym zobaczyć sytuację w której niemieccy albo francuscy urzędnicy państwowi uczą się języka polskiego dla lepszej komunikacji!!!!
  TO JEST JAKIŚ OBŁĘD, NA KTÓRY OBYWATELE NASZEGO KRAJU NIE REAGUJĄ!!!

 2. JedynaDroga 20.05.2023 11:21

  Kilka dni temu w oddziale krakowskiego zusu obsługiwał mnie urzędnik pochodzenia ukraińskiego, taka sama sytuacja miała miejsce w oddziale przedsiębiorczości i innowacji.

 3. Kazma 20.05.2023 14:40

  A może z tymi zarobkami to mydlenie oczów i chodzi o to żeby w planowanej plandemii 2.0 antypolskie ludobójcze władze miały skutecznych, ochoczych i zmotywowanych siepaczy narodu polskiego, szczególnie tej jego części, która jest oporna na poddanie się depopulacyjnym zabiegom pseudo medycznym, poprzez szprycowanie lub/i cokolwiek innego wymyślą polskojęzyczni ludobójcy. Tymrazem zapewne zostanie wprowadzone to co się nie udało za pierwszym razem czyli przymus fizyczny bezpośredni.

 4. replikant3d 20.05.2023 21:29

  No, Ukry doskonale się do tego nadają niestety…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.