Sąd Najwyższy Kanady nie orzeknie ws. odmowy przeszczepu

Opublikowano: 09.06.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1610

Sąd Najwyższy Kanady nie rozpatrzy apelacji kobiety z Alberty, której z powodu braku szczepienia przeciwko COVID-19 odmówiono uzyskania ratującego życie przeszczepu narządu.

U Annette Lewis zdiagnozowano śmiertelną chorobę w 2018 roku i powiedziano jej, że nie przeżyje, jeśli nie otrzyma przeszczepu. Została umieszczona na liście oczekujących na przeszczep w 2020 roku, ale rok później poinformowano ją, że będzie musiała otrzymać szczepionkę COVID-19, aby otrzymać narząd.

Lewis powiedziała, że ​​przyjęcie szczepionki narusza jej przekonania i argumentowała, że ​​wymóg ten naruszył jej konstytucyjne prawa do życia, sumienia, wolności i bezpieczeństwa osoby.

Sprawa została oddalona przez sąd w Albercie, który stwierdził, że Karta nie ma zastosowania do decyzji dotyczących leczenia klinicznego, w szczególności w przypadku lekarzy ustalających warunki wstępne do przeszczepów narządów.

Alberta Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję, co skłoniło Lewisa do odwołania się do Sądu Najwyższego Kanady, który obecnie odmówił zajęcia się sprawą.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.