Religia jako nauka o światopoglądach?

Opublikowano: 11.09.2018 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 552

Wielokulturowe społeczeństwo dzisiejszej Wielkiej Brytanii drastycznie różni się od tego, które żyło 40 lat temu, a edukacja powinna to odwzorowywać. Władze zastanawiają się nad reformami bardzo niepopularnych lekcji religii w brytyjskich szkołach, by jak najbardziej zadowolić “wspaniałe różnorodne” społeczeństwo. Jednym z planów jest wprowadzenie ustawowo obowiązkowych lekcji “Religii i światopoglądów”.

Nowy projekt zajęć skupiać się ma na odpowiednim przedstawieniu różnych kultur. Według Komisji ds. Edukacji Religijnej, stary plan zajęć nie sprawdza się we współczesnym świecie. Wraz z rosnącą liczbą imigrantów w Wielkiej Brytanii, rośnie liczba poglądów, które należy przedstawiać i wyjaśnić.

Oprócz informacji o kościele anglikańskim i innych religiach, uczniowie mogą spodziewać się lekcji o humanizmie, sekularyzmie, czy ateizmie. Ponadto stanie się obowiązkowa dla wszystkich publicznych szkół, a nauczyciele mają zostawać odpowiednio przygotowani do prowadzenia zajęć.

Pojawiają się jednak głosy niesprzyjające reformom. Według przedstawiciela The Catholic Education Service, choć władze wydają się mieć dobre chęci, a próba usprawnienia edukacji religijnej to “szczytny cel”, podkreśla, że zaproponowane zmiany są zbyt drastyczne.

Zamiast poprawy stanu edukacji, wywrócić ma ją do góry nogami, tworząc kompletnie nowy przedmiot. Lekcje skupiać się będą na niezwykle szerokim materiale, niemożliwym do rzetelnego przekazania w szkołach.

Na podstawie: DoritosNachoCheese
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Część świat poszła w stronę kompletnego szaleństwa, reszta się dzięki temu budzi z programów umysłu psychotycznych “elit”…