Rakotwórcze substancje w płatkach śniadaniowych

Opublikowano: 18.08.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 898

Spożywanie produktów zbożowych może nie być tak zdrowe, jak dotychczas sądzono. Niebezpieczne dla zdrowia ilości glifosatu zostały znalezione w popularnych produktach zbożowych. W niedawnych badaniach przeprowadzonych przez Environmental Working Group (EWG) stwierdzono niebezpieczne ilości glifosatu w wielu płatkach śniadaniowych i innych przetworach z pszenicy.

W badaniu przetestowano 29 różnych produktów na bazie zbóż. Wszystkie z wyjątkiem pięciu produktów wykazały obecność niebezpiecznego dla zdrowia glifosatu. Związek ten jest głównym składnikiem herbicydów takich jak Roundup i został oznaczony jako substancja rakotwórcza przez Światową Organizację Zdrowia.

Raport ten ukazał się tydzień po tym, jak gigant przemysłu chemicznego Monsanto decyzją sądu musiał wypłacić 289 milionów dolarów odszkodowania. Pozew został wystosowany przez chorego na raka pacjenta, którego nowotwór mógł rozwinąć się za sprawą rakotwórczych substancji znajdujących się w herbicydach używanych przez Monsanto. Według USA Today, setki podobnych spraw zostały wniesione przeciwko Monsanto i obecnie są rozpatrywane przez sądy.

Według badań, prawie trzy czwarte badanych próbek miała stężenie glifosatu powyżej 160 cząstek na miliard (ppb). Zdaniem EWG jest to zawartość niebezpieczna dla zdrowia. Pełna lista przebadanych produktów zbożowych znajduje się na oficjalnej stronie EWG.

Już jakiś czas temu ustalono, że glifosat przedostaje się do ludzkiego krwiobiegu gdzie pozostaje przez bliżej nieokreślony czas. W Kanadzie przeprowadzono analizy, które wskazały, że środek ten odpowiada za liczne wady rozwojowe płodów. Podobne badania przeprowadzono również w Ameryce Południowej, gdzie do dzisiaj chętnie korzysta się z pomocy glifosatu w uprawach GMO. Tam także zwrócono uwagę na wady rozwojowe zwierząt, które zaczęły spożywać zmodyfikowane genetycznie rośliny odporne na ten środek.

Firma Monsanto to wiodący koncern biotechnologiczny posiadający patenty na takie związki chemiczne takie jak Agent Orange stosowany w Wietnamie, czy słynny pestycyd DDT, który – o ironio – został wycofany właśnie dlatego, że gromadził się w organizmach żywych. Podobny los może też kiedyś spotkać glifosat.

Autorstwo: B
Na podstawie: Newsweek.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polach 18.08.2018 16:53

    Prezesi co wiedzą o fatalnych skutkach glifosatu z Monsanto , niech dostaną swój glifosat w ich ciała aby doświadczyli co robią innym, tego im życzę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.