Próba szturmu na Pałac Federalny w Bernie

Opublikowano: 22.09.2021 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1391

Tysiące wściekłych osób demonstrowało wieczorem 16.09.2021 r. w Bernie – nieformalnej stolicy Szwajcarii – przeciwko certyfikatom covidowym. Pałac Federalny obrzucono petardami, policja użyła armatek wodnych i gumowych kul.

Protest został zwołany w mediach społecznościowych. Oprócz licznych flag Szwajcarii i kantonów, można było zobaczyć transparenty o treściach „Wolność zamiast cyfrowej dyktatury” i „Certyfikat nr”. Tłum krzyczał „Wolność, wolność” po francusku.

W czwartek wieczorem w centrum Berna demonstrowało od trzech do czterech tysięcy przeciwników obostrzeń pandemicznych. Kiedy uczestnicy zaczęli potrząsać przytwierdzonym do gruntu ogrodzeniem przed Pałacem Federalnym, którym rządzący odcięli się od społeczeństwa, policja użyła armatek wodnych. Uczestnicy demonstracji zaczęli wówczas rzucać w stronę budynku różnymi przedmiotami i fajerwerkami. Po wezwaniach do zaprzestania próby szturmu, policja użyła gumowej amunicji i gazu łzawiącego. Według komunikatu policji na „Twitterze” Jedna osoba została ranna.

Władze są wdzięczne policji za zapobiegnięcie „możliwego szturmu na Pałac Federalny”.

Uwaga! Nagranie wideo wydarzeń w Bernie przerobiono na fejka i krąży w internecie pod nazwą „szturm na pałac Rotschildów”.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Landbote.ch
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 24, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o