Demonstracja przeciwko ludobójstwu pod ambasadą Izraela

Opublikowano: 16.04.2024 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1664

Kilkaset osób demonstrowało w Warszawie przeciwko izraelskim atakom na Strefę Gazy. Wśród uczestników protestu byli członkowie ruchów antywojennych oraz grup lewicowych, a także mieszkający w Polsce Palestyńczycy.

Otwierając zgromadzenie, Filip Ilkowski z Pracowniczej Demokracji powiedział, że świat zachodni pokazał swą hipokryzję. Główne media relacjonowały na żywo irański atak na Izrael, mimo że nikt w nim nie zginął. Tymczasem ignorują dziesiątki tysięcy cywilów zamordowanych w strefie Gazy. Wspomniał również o hipokryzji ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, który jako jeden z pierwszych pospieszył z gratulacjami „odparcia ataku” dla Izraela.

Protestujący skandowali „Gaza, Warszawa, wspólna sprawa” oraz „Wolna Palestyna!” Po krótkim wiecu demonstranci ruszyli w kierunku ambasady Izraela w Warszawie. Przejście na ulicę, przy której znajduje się placówka dyplomatyczna, zostało zagrodzone przez policję. Protestujący domagali się przejścia, argumentując, że otrzymali pozwolenie na demonstrowanie przed samą ambasadą, a nie 50 metrów od niej. Początkowo ulicę blokował kordon policji oraz liczne pojazdy policyjne.

Zebrani skandowali „Hańba!” oraz „Pokojowa demonstracja!”. Po kilkunastu minutach policja ustąpiła i kilkaset osób stanęło naprzeciw budynku ambasady Izraela. Wystąpił Emil, przedstawiciel Inicjatywy Wschód mający palestyńskie korzenie. Podkreślił, że w Strefie Gazy są dokonywane masowe zbrodnie wojenne.

Przemawiał również reprezentant inicjatywy Viva Palestyna. Poprosił on o minutę ciszy ku czci Damiana Sobóla, pracownika organizacji charytatywnej zamordowanego przez izraelskie wojsko. Przypomniał o odbywających się niedawno we Wrocławiu obchodach palestyńskiego Dnia Ziemi. Dodał, że każdy może wziąć udział w walce przeciwko zbrodniom na przykład poprzez bojkotowanie izraelskich produktów. Przypomniał też o tragedii w zniszczonym szpitalu Al-Shifa w atakach na tę największą placówkę medyczną w Gazie, przeprowadzonych przez armię izraelską zginąć mogło nawet tysiąc cywilów.

Źródło: FaktyiAnalizy.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 16.04.2024 16:05

    cytat – “w Strefie Gazy są dokonywane masowe zbrodnie wojenne.”
    Jeśli w telewizji o tym nie mówią to nie może być prawda:) prawda?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.