Pozwała do sądu lekarza, bo pozwolił jej się urodzić

Opublikowano: 02.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1449

Obywatelka Wielkiej Brytanii Evie Toombes otrzyma odszkodowanie od lekarza, który prowadził ciążę jej matki – pisze „The Telegraph”.

Mieszkanka miasteczka Skegness odniosła przełomowe zwycięstwo po pozwaniu dr. Philipa Mitchella za „bezprawne poczęcie”. Evie Toombes urodziła się z wadą rozwojową zwaną rozszczepem kręgosłupa, która może prowadzić do paraliżu nóg i nietrzymania moczu. Sprawa pozwu znalazła swój finał w londyńskim Sądzie Najwyższym. Odnosząca sukcesy w jeździectwie 20-latka ma do lekarza żal o to, że urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, który wpływa na jej stan zdrowia.

Zgodnie z informacjami zawartymi w pozwie, lekarz nie przepisał kwasu foliowego jej matce przed i w trakcie pierwszego trymestru ciąży, i nie ostrzegł jej przed możliwymi konsekwencjami zdrowotnymi dla jej nienarodzonego dziecka, które to informacje mogły doprowadzić do przerwania ciąży. Sama poszkodowana opisała swoje narodziny jako błąd spowodowany zaniedbaniem medycznym.

Sprawa ta stała się precedensem w orzecznictwie, który umożliwi ściganie osób wykonujących zawody medyczne za zaniedbania w leczeniu pacjentów podczas doradztwa w zakresie płodności. Nie wiadomo jeszcze jak wysoka będzie kwota odszkodowania, ale prawnicy 20-latki twierdzą, że chodzi o naprawdę dużą sumę, która miałaby pokryć koszty jej opieki na całe życie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 02.12.2021 18:56

    Powinna poddać się eutanazji i byłoby po problemie.

  2. Dgruzin 02.12.2021 19:59

    @ Radek
    Szanuję regulaminy i dobre maniery, ale odpiszę w Pańskim stylu: jesteś Waść gburem i chamem a ludzka empatia, zrozumienie godności człowieka i współczucie są Panu obce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.