Posiedzenie specjalne w brazylijskim senacie nt. UFO

Opublikowano: 28.06.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1074

Incydent UFO nad Brazylią z 1986 r. został zaprezentowany 24 czerwca podczas specjalnego posiedzenia w brazylijskim Senacie. Seria obserwacji UFO nazwanych „Nocą UFO” została upubliczniona w tym tygodniu przed wysłuchaniem brazylijskiego Senatu w sprawie zjawiska UFO.

Wszystko zaczęło się wieczorem 19 maja 1986 r., kiedy kontroler ruchu lotniczego brazylijskich sił powietrznych, sierżant Sergio Mota da Silva, zobaczył światło na niebie z wieży kontrolnej lotniska w pobliżu São Paulo. Jego zdaniem światło nie poruszało się w górę i w dół, w lewo ani w prawo, po prostu tam stało. Dodał, że nie był to samolot, a UFO wydawało się zachowywać „inteligentnie”.

Następnie tej samej nocy, około godziny 20:00, około 2000 kadetów i oficerów Szkoły Szkolenia Sił Powietrznych było świadkiem tajemniczych świateł na niebie w tym samym obszarze. Godzinę później pilot samolotu zgłosił wiele świateł podczas lądowania na tym samym lotnisku. Dwa samoloty pasażerskie w okolicy również zgłosiły, że widziały to samo zjawisko.

Te doniesienia o potencjalnym wtargnięciu do brazylijskiej przestrzeni powietrznej zostały potraktowane tak poważnie, że samoloty zostały wezwane do przechwycenia obiektów, ale piloci mieli problemy z ich wykryciem. Czasami piloci mieli kontakt wzrokowy z obiektami, ale radary niczego nie rejestrowały. W innych przypadkach radary nawet rejestrowały obecność obiektów, ale piloci ich nie widzieli.

Gdy jeden z pilotów odrzutowców próbował zbliżyć się do celu, obiekt nagle przyspieszył i zaczął oddalać się od niego z prędkością przekraczającą około 15-krotnie prędkość dźwięku. W efekcie pilot utracił kontakt z obiektem na wysokości około 9 km. Do tej pory nie znaleziono wyjaśnienia dla obiektów zaobserwowanych tej nocy.

Na podstawie: TVN24.pl, Gov.br
Źródło: InneMedium.pl

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.