Po co Amerykanom azyl w Kanadzie?

Opublikowano: 20.11.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1843

Statystyki departamentu imigracji pokazują, że coraz większa liczba obywateli Stanów Zjednoczonych stara się o uzyskane azylu w Kanadzie.

W 2017 roku osoby, które podawały za kraj pochodzenia Stany Zjednoczone, stanowiły trzecią co do wielkości grupę wnioskodawców. 2550 obywateli USA złożyło wniosek o azyl w Kanadzie. Dane z bieżącego roku dotyczące przejść granicznych na granicy i wewnętrznych pokrywające okres od stycznia do sierpnia pokazują, że trend się utrzymuje – o azyl wystąpiło 1215 Amerykanów.

Jeśli natomiast chodzi o „nieregularnych” imigrantów, to obywatele USA znajdują się za Nigeryjczykami. Zajmują drugie miejsce w grupie narodów najczęściej ubiegających się o azyl w Kanadzie.

Prawie wszyscy amerykańscy wnioskodawcy podają, że są dziećmi imigrantów, którzy nie mają stałego statusu imigracyjnego w Stanach Zjednoczonych, a są obywatelami jeszcze innego kraju, tłumaczy sekretarz prasowy ministra imigracji Ahmeda Hussena. W takich przypadkach ubiegający się o azyl piszą, że grozi im prześladowanie w kraju rodziców, a nie w Stanach.

Nieletnim dzieciom przeważnie towarzyszą rodzice z Haiti lub Nigerii. Wielu z nich przyjechało do USA w latach 1990. lub później w ramach programu pomocy obywatelom krajów ogarniętych wojną lub zniszczonych na skutek klęski żywiołowej. Dzieci imigrantów z tymczasowym statusem urodziły się w Stanach i otrzymały amerykańskie obywatelstwo.

W 2017 roku prezydent Trump ogłosił, że zamierza zamknąć wspomniany program imigracyjny i wtedy też rozpoczął się nielegalny napływ imigrantów do Kanady.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.