„Picatrix” – magiczna księga skrywająca sekret energii kosmosu

Opublikowano: 12.06.2017 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 820

Tak zwany “Picatrix”, to 400-stronicowa księga, która miała służyć praktykom magicznym. Pierwotnie została zapisana w języku arabskim w okolicach XI wieku, choć niektórzy twierdzą, że powstała w pierwszej połowie X wieku. Dzieło podzielone jest na cztery księgi opisujące rozmaite magiczne arkana takie jak : natura nieba i zjawisk atmosferycznych, wpływ ośmiu sfer niebiańskich na świat, zagadnienia związane z planetami i znakami zodiakalnymi, metody przywoływania duchów planetarnych i inne praktyki magiczne.

W trzynastym wieku król Kastylii Alfons X (znany także jako Alfons “mądry”) nakazał przetłumaczyć tekst “Picatrixu” na język hiszpański dzięki czemu później został przetłumaczony na inne europejskie języki. Choć mówi się, że kastylijska wersja została utracona, tłumaczenie łacińskie rozprzestrzeniło się na zachodzie i osiągnęło znaczący sukces między piętnastym a osiemnastym stuleciem.

Uważa się, że “Picatrix” został napisany przez Abūmama Muhammada ibra Ibrahim ibn Abd al-da’im al-Majrita, astronoma, matematyka i alchemika pracującego dla Al-Andalusa, który chciał zebrać całą wiedzę o Bliskim Wschodzie z VIII i IX wieku. Oczywiście są i tacy, którzy twierdzą, że ten magiczny griuar pochodzi od nieznanego ucznia tajemniczej, magicznej szkoły Bliskiego Wschodu. Jego czytelnicy mieli posiąść zdolność czerpania energii z planet i kosmosu. Wielu autorów podsumowuje tę pracę jako “najgłębszą ekspozycję kosmicznej magii w języku arabskim”.

Nie da się zresztą ukryć, że zawartość tego magicznego dzieła jest fascynująca. Znajduje się odniesienia do magii talizmanów i astrologicznych odniesień do zwierząt, roślin, metali, kamieni, itp. W założeniu autora, wprawny czytelnik mógłby przyciągać do siebie i kierować przepływem energii planet w taki sposób, aby pewne wydarzenia w jego życiu rozwijały się zgodnie z jego wolą. Podobno, zodiakalna magia opisywana w “Picatrixie” umożliwia nawet kontrolowanie sił przyrody i naszego otoczenia.

Starożytny magiczny grimuar opisywał również zagadnienia związane z numerologią i kalendarzem księżycowym, które przypuszczalnie pomagają zaplanować przyszłe magiczne rytuały. Naturalnie jak każdy magiczny tekst “Picatrix” zawiera również instrukcje dotyczące niezliczonych zaklęć, które musiały być komponowane z użyciem rozmaitych składników takich jak haszysz, opium i inne rośliny psychoaktywne, które były używane w dużych ilościach do zmiany stanów świadomości i podróży astralnych.

Jeśli intencją zaklęcia było skontaktowanie się z duchami planetarnymi, potrzebowano również krwi, plemników, moczu, woskowiny, łez i śliny zmieszanych ze sobą w celu uzyskania “najlepszego rezultatu”. Jakby tego było mało, “Picatrix” wyjaśnia nie tylko jak tworzyć magiczne rzeźby i talizmany, ale nawet mówi o całych miastach zbudowanych przy użyciu zasad magii astrologicznej. Trudno nie zgodzić się, że idea świata napędzanego energią kosmosu brzmi magicznie, ale czy nasi przodkowie rzeczywiście zdołali wprowadzić ją w życie?

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.