PE potępił polską ustawę

Opublikowano: 15.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1152

Parlament Europejski przegłosował wczoraj rezolucję, która krytykuje Polskę za projekt zmian w „Kodeksie karnym”, dotyczący m.in. edukacji seksualnej.

W głosowaniu nad rezolucją krytykującą Polskę 471 posłów zagłosowało za, 128 było przeciw, a 57 wstrzymało się od głosu. Pod projektem rezolucji podpisali się przedstawiciele największych frakcji w Parlamencie Europejskim.

Przyjęta rezolucja mówi m.in. o potrzebie dostępu do wyczerpującej informacji na temat edukacji seksualnej w szkołach. Według posłów brak wiedzy na temat edukacji seksualnej zagraża przede wszystkim bezpieczeństwu młodzieży. Bez odpowiedniej informacji na ten temat młodzi ludzie mogą paść ofiarami wykorzystania seksualnego, nadużyć i przemocy.

Rezolucja została uchwalona 8 listopada. Skrytykowano w niej Polskę za plany „zakazania, kryminalizacji i stygmatyzacji edukacji seksualnej”. Jak informowała PAP, autorzy dokumentu „skrytykowali Polskę za ostatnie kroki mające na celu zakazanie, kryminalizację i stygmatyzację edukacji seksualnej” i zaapelowali do polskiego parlamentu o powstrzymanie się od przyjęcia nowelizacji „Kodeksu karnego”.

Według autorów dokumentu przepisy zawarte w projekcie nowelizacji „Kodeksu karnego” „łamią międzynarodowe standardy oraz zobowiązania Polski w zakresie (edukacji seksualnej)”.

Przypomnijmy, że projekt nowelizacji „Kodeksu karnego”, przygotowany przez inicjatywę Stop Pedofilii (powołaną do życia przez Fundację Pro-Prawo do Życia), trafił do Sejmu w październiku 2019 r. i zakłada m.in. rozwinięcie artykułu 200b kk, który mówi o „penalizacji pochwalania zachowań o charakterze pedofilskim”. W proponowanym rozwinięciu jest mowa o rozszerzeniu penalizacji o „pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej w związku z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką na terenie szkoły”. Za tego typu przestępstwo ma grozić kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ARTUR 15.11.2019 12:21

    A czy dla uspokojenia swoich żądz nie mogą sobie wsadzić paluszka tam gdzie słońce nie dochodzi a potem wyjąć i powąchać czy ładnie pachnie ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.