Edukacja seksualna będzie częścią edukacji zdrowotnej w szkołach

Opublikowano: 01.02.2024 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2801

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna zapowiedziała podjęcie współpracy z Ministerstwem Edukacji w celu wprowadzenia do szkół „edukacji seksualnej”.

Minister Leszczyna wywołała niedawno spore kontrowersje zapowiedzią wygłoszoną podczas środowej konferencji prasowej na temat „bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet”. Polityk mówiła wówczas o prawie kobiet do aborcji, klauzuli sumienia i zmianach przepisów dot. warunków umów NFZ z oddziałami ginekologiczno-położniczymi.

Kolejna zapowiedź nowej minister zdrowia zapewne wywoła podobne poruszenie, bo dotyczy wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej. „Profilaktyka zdrowotna w szkołach jest konieczna nie tylko dlatego, żeby uczniowie poznawali samych siebie, a więc swoją psychikę, ciało, organizm, ale żeby również umieli zarządzać swoim czasem, zdrowo się odżywiać, mieli świadomość siebie samych, która jest potrzebna m.in. na poziomie zdrowia seksualnego i zdrowia prokreacyjnego” – powiedziała polityk.

Tymczasem resort zdrowia poinformował już za pośrednictwem mediów społecznościowych o rozpoczęciu współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, którym kieruje Katarzyna Lubnauer.

Autorstwo: SG
Źródło: Nczas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. bboyprezes 01.02.2024 11:12

  Dzieje się dzieje. Ciekawe czy obywatele co ich wybrali teraz mogą patrzeć w lustro. Albo może być gorzej, mogą uważać ze te zabiegi są słuszne i mają rację bytu.

 2. Katana 01.02.2024 12:52

  //mieli świadomość siebie samych//
  Minister Leszczyna wie o czym mówi? Wątpię…
  Zapewne myśli, że jest swoim ciałem.

 3. Denisrozrabiaka 01.02.2024 13:27

  @bboyprezes obywatele 75 % zawala wzajemnie na siebie winę i chce sobie wzajemnie dowalić, a co raz to mniejsza mniejszość chce aby ich zostawiono w spokoju. Kiedyś frekwencja wynosiła 50 kilka procent

 4. Denisrozrabiaka 01.02.2024 13:29

  @katana //mieli świadomość siebie samych// tak jak alkoholicy, narkomani i hazardziści co przegrali swoje domy w karty oni są świadomi samych siebie i swojego położenia

 5. Katana 01.02.2024 13:37

  To nie gwarantuje samoświadomości ale takim pewnie bliżej…

 6. las 01.02.2024 15:24

  @bboyprezes – nie dość że mogą to jeszcze teraz im poparcie skoczy bo motłoch pójdzie za silnym/wygranym.
  A PIS to wg mnie specjalnie władze oddał. Tak czy inaczej musiałby wprowadzić obecny obłęd co wprowadzioby zamieszanie, utratę wiarygodności. Powstałyby nowe partie na prawo, trzebaby je zakładać, podmieniać liderów. Same problemy. A tak zagospodarują 30% wyborców na 8 lat. Tak się zarządza tłumem.

 7. Katarzyna TG 01.02.2024 17:29

  Chciałabym aby te 75% wyborców miało jakąś samoświadomość ale nie zanosi się na to w najbliższym czasie niestety .. wszak wszystko można sobie jakoś zracjonalizować złym pisem więc po co myśleć?

 8. Dobroca 01.02.2024 19:10

  Zbędna kasa na półśrodki. Nie lepiej od razu przejść do podręcznika „Pedofilia”, względnie „Pedofilia bezkarnych władz w służbie dzieciom”?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.