Ogniska odry w Nowym Jorku

Opublikowano: 09.03.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 247

W Bronksie i w północnym Manhattanie w Nowym Jorku zarejestrowano ogniska odry. Niebezpieczną chorobą zaraziło się szesnaście osób, w tym dziewięcioro dzieci. Cztery osoby hospitalizowano, podali przedstawiciele miejskiego departamentu zdrowia.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa lekarze stanowczo zalecają, aby się szczepić. Jest to konieczne w przypadku małych dzieci, bo są ono szczególnie narażone na ryzyko infekcji. Szczepionkę na odrę aplikuje się zwykle po osiągnięciu 12 miesiąca życia, podaje NY1 News.

Odra to jedna z najbardziej zakaźnych chorób wirusowych, przenoszona drogą kropelkową. Pierwszym objawem odry jest zwykle gorączka, towarzyszy jej katar, kaszel i ból oczu. Kilka dni później pojawia się wysypka, która rozprzestrzenia się na całym ciele.

Choroba ta niesie za sobą niebezpieczne powikłania, takie jak zapalenie ucha środkowego, zapalenie opon mózgowych i zapalenie mózgu. W niektórych przypadkach może prowadzić do śmierci. Podobne informacje o pojawieniu się ognisk odry pojawiły się pod koniec stycznia bieżącego roku w Polsce. Choroba miała szerzyć się wśród Romów w Poznaniu. Zachorowało wówczas jedenaście osób.

Niestety nie da się obecnie zaszczepić tylko na Odrę, ponieważ dostępne są tylko szczepionki kombinowane – odra – świnka – różyczka. Jednak taka mikstura jest też podejrzewana o wywoływanie poważnych uszkodzeń neurologicznych z autyzmem włącznie. Może się zatem okazać, że szczepienie, które miał nas uchronić przed chorobą zakaźną – zafunduje nam cała gamę nowych schorzeń, a jak widać na przykładzie Nowego Jorku, gdzie wyszczepialność z pewnością była wysoka, nie gwarantuje ona odporności organizmu.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Od kiedy odra sie stała jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób? W czasach kiedy jeszcze nie staliśmy sie niewolnikami firm farmaceutycznych była ona uważana za niemal banalną chorobę wieku dziecięcego niezbyt skomplikowaną w leczeniu i przy prawidłowej terapii nie powodującą powikłań.
Znacznie niebezpieczniejsze od odry jest propogandowe rozmiękczenie mózgów.

Fantom
Użytkownik
Fantom

@Aaron Schwartzkopf odpowiedź masz w artykule: “W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa lekarze stanowczo zalecają, aby się szczepić”.

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Szczepcie Się!!!
Kto się nie szczepi ten pod sobą dołki kopie.
Kto się rano szczepi temu pan Bóg daje.
Bez szczepienia nie ma kołaczy.
Szczepienie z rana jak śmietana.
Kto się nie szczepi ten z policji. hop! hop! hop!

Ludzie nieszczepieni powinny być zamknięci w gettach bo stanowią zagrożenie dla naszych dzeci.
Kalendarz szczepien powinien obowiązywać całe życie.
Szczepienie! Szczepienie! Szczepienie!
Zaszczepmy wszystkich Polaków!

Kiedy jakaś manifestacja promująca zwiększenie liczby szczepien w pierwszej dobie zycia dziecka?

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Jedr02,
Doputy dzban wode nosi, dopóki sie nie zaszczepi:D