Obowiązkowe nauczanie o Holokauście wchodzi do szóstej klasy

Opublikowano: 11.11.2022 | Kategorie: Edukacja, Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 792

Rząd Ontario poinformował, że wprowadzi obowiązkowy wymóg nauczania w zakresie edukacji o Holokauście do szkolnego programu klas szóstych w prowincji.

Minister edukacji Stephen Lecce powiedział, że wymóg ten jest częścią reform, które mają pomóc młodym uczniom zrozumieć znaczenie Holokaustu i zwalczać to, co według rządu zwiększa antysemityzm w szkołach.

Lecce zapowiedział, że jego ministerstwo będzie również współpracować z Ontario College of Teachers, aby „rozwijać profesjonalne nauczanie dla nauczycieli, aby mogli dalej wspierać wysiłki w zakresie edukacji o Holokauście”.

Wymóg nauczania w klasach 6 w zakresie edukacji o Holokauście zostanie wdrożony we wrześniu 2023 r.

Podobny wymóg jest obecnie częścią programu nauczania historii klasy 10. „Podejmujemy działania mające na celu przeciwdziałanie antysemityzmowi i nienawiści, ponieważ ci, którzy nie wyciągają wniosków z historii, są skazani na jej powtórzenie” – napisał Lecce w oświadczeniu.

Prowincja twierdzi, że w samym tylko roku szkolnym 2021-22 w Toronto District School Board miało miejsce ponad 50 incydentów z udziałem antysemickich symboli nienawiści.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Canadian Press
Źródło: Goniec.net

3

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 11.11.2022 19:01

  Nie rozumiem tylko jednego. Dlaczego wyróżniono akurat konkretną zagładę Żydów? Byłoby logiczne, gdyby wprowadzono jakąś ogólną “zagładologię”. Po to, żeby przybliżyć dzieciom genezy rzezi i spróbować je nakłonić do cywilizowanego rozwiązywania konfliktów. Tutaj można by faktycznie zacząć od Żydów. A konkretnie Midianitów i Amalekitów, którym właśnie oni zafundowali jeden z pierwszych pisemnie udokumentowanych holokaustów.

  W późniejszym okresie było równie krwawo. Rzymianie popełniali ludobójstwo na Galach, Germanie – na Słowianach połabskich, Mongołowie na Rusinach, Bizantyjczycy na Bułgarach. Iwan Groźny przeprowadził eksterminację całego Nowogrodu, Europejczycy poprzez zawleczenie swoich zarazków wybili 90% amerykańskich Indian. W Chinach, podczas epoki “walczących królestw” czy “powstania żółtych turbanów” wymordowano kilkadziesiąt milionów ludzi. Turcy zafundowali holokaust Ormianom. I można tak pisać bez końca.

  Dlatego uważam, że wynoszenie jednej zagłady ponad wszystkie osiągnie efekt przeciwny do zamierzonego. Ale ponieważ rzecz dzieje się w zamordystycznej Kanadzie, zapewne po rozum do głowy pójdą dopiero wtedy, kiedy wyhodują tam sobie prawdziwy antysemityzm. Właśnie z powodu takich zagrywek.

 2. Jefferson 11.11.2022 20:05

  Chodzi o dalsze gotowanie w garze zwanym “przemysł holocaust”. Tylko jedna nacja ma prawo odgrywać rolę wiecznego męczennika.

 3. pikpok 11.11.2022 20:29

  Dodał bym jeszcze historię eksterminacji Rosjan i Ukraińców przez żydokomunę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.