No i już wiadomo, po co Niedzielski poleciał do USA

Opublikowano: 27.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1707

Polska będzie miała dostęp do sprawdzonych standardów opieki nad chorymi na raka dzięki współpracy z ekspertami z National Comprehensive Cancer Network (NCCN), amerykańskiej organizacji zajmującej się wytycznymi dotyczącymi nowotworów.

Polski minister zdrowia, Adam Niedzielski, podpisał we wtorek w Waszyngtonie umowę o współpracy z NCCN. Na mocy umowy eksperci z NCCN podzielą się swoją wiedzą i międzynarodowym doświadczeniem, aby pomóc w udoskonaleniu specyficznych dla Polski wytycznych praktyki klinicznej w zakresie procedur diagnostycznych i terapeutycznych, zgodnie z założeniami Narodowej Strategii Walki z Rakiem.

Niedzielski powiedział dziennikarzom po podpisaniu umowy, że pozwoli ona na szersze wdrożenie w Polsce sprawdzonych metod leczenia nowotworów. „Ośrodki amerykańskie mogą chwalić się tym, że prezentują najwyższy poziom na świecie. My te procedury tłumaczymy, dostosowujemy do naszych warunków i zapewniamy, że pacjent, który będzie prowadzony w krajowej sieci onkologicznej, będzie prowadzony według najlepszych standardów na świecie”.

Polityk oznajmił niedawno, że „w produkcji leków musimy być niezależni od Chin i Indii”.

National Comprehensive Cancer Network to sojusz 32 wiodących ośrodków onkologicznych w całych Stanach Zjednoczonych, z których większość została wyznaczona jako kompleksowe ośrodki onkologiczne przez amerykański rządowy National Cancer Institute.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Rynek Zdrowia”, „The First News”
Źródło: MediaNarodowe.com

22

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.