Nikt nie będzie pouczał Izraelczyków o moralności!

Opublikowano: 07.12.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2987

Sieć Al Jazeera wniosła sprawę przeciwko siłom izraelskim do Międzynarodowego Trybunału Karnego (ICC) w związku z zabójstwem Shireen Abu Aqla.

Palestyńsko-amerykańska dziennikarka została postrzelona w głowę podczas rajdu izraelskiej armii na okupowany Zachodni Brzeg w maju.

Izraelska armia doszła do wniosku, że prawdopodobnie zabił ją jeden z jej żołnierzy, ale nazwała śmierć „niezamierzoną”.

Al Jazeera poinformowała, że ​​​​jest to całkowicie bezpodstawne twierdzenie, a dowody wskazują, że było to „umyślne zabójstwo”.

Ustępujący premier Izraela Yair Lapid powiedział: „Nikt nie będzie przesłuchiwał żołnierzy [Izraelskich Sił Obronnych] i nikt nie będzie nas pouczał o moralności podczas wojny, z pewnością nie Al Jazeera”.

Izrael nie uznaje autorytetu MTK i odmówił współpracy przy śledztwie prowadzonym przez prokuratora sądu w Hadze w sprawie możliwych zbrodni wojennych na terytoriach okupowanych.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

22

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 07.12.2022 09:03

    Ha tfu, sami się taką postawą pogrążają

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.