Niezaszczepione pielęgniarki zastąpią zagraniczne

Opublikowano: 22.04.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1505

Po zwolnieniu tysięcy pracowników służby zdrowia z powodu obowiązku szczepień rząd Kolumbii Brytyjskiej (prowincja w Kanadzie) ogłosił, że przeznaczy 12 milionów dolarów na przyspieszenie procesu rejestracji i licencjonowania pielęgniarek z zagranicy, aby rozwiązać krytyczne niedobory kadrowe.

Finansowanie obejmuje 9 milionów dolarów na stypendia, aby pomóc około 1600 pielęgniarkom przeszkolonym za granicą w pokryciu kosztów opłat za weryfikacje. „Uruchamiamy kompleksowy pakiet wsparcia dla pielęgniarek z wykształceniem zagranicznym, aby pomóc im wykorzystać swoje umiejętności tutaj, w Kolumbii Brytyjskiej” – powiedział minister zdrowia BC Adrian Dix.

Niedobór pielęgniarek w Kolumbii Brytyjskiej – który, podobnie jak w wielu prowincjach, był kryzysowy przed pandemią – nasilił się jesienią i zimą, kiedy wszedł w życie nakaz szczepień (eksperymentalnymi preparatami terapii genowej – przypis WM). Według Dixa, brak personelu był tak dotkliwy, że w samym tylko jednym tygodniu stycznia było 27 937 nieobsadzonych zmian.

Ministerstwo Zdrowia Kolumbii Brytyjskiej poinformowało, że około 2582 pracowników w publicznych placówkach opieki zdrowotnej zostało zwolnionych z powodu obowiązkowych szczepień przeciwko Coivid-19.

Pomimo tego, że prowincje, w tym Alberta, przyjęły już nieszczepionych pracowników służby zdrowia z powrotem do pracy, lekarz prowincji dr Bonnie Henry, poinformowała, że Kolumbia Brytyjska nadal wymaga, aby zostali zaszczepieni. Jednocześnie zaszczepieni pracownicy służby zdrowia, u których wynik testu na COVID-19 był dodatni, mogą nadal pracować jeśli nie mają objawów, lub ich objawy są łagodne.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

10

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.