Nie zwolnił czarnoskórych z egzaminów – został zawieszony

Opublikowano: 14.06.2020 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 847

Profesor Gordon Klein z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles został zawieszony na trzy tygodnie w prawach pracownika uczelni. Stało się tak, bo odmówił zwolnienia z egzaminów końcowych czarnoskórych studentów, którzy mieli mieć traumę z powodu śmierci George’a Floyda. Sam naukowiec prowadząc zajęcia online miał jednak nie rozróżniać uczniów ze względu na ich kolor skóry.

https://www.youtube.com/watch?v=WBHy8lx_tqk

Amerykański naukowiec zajmujący się rachunkowością został nie tylko zawieszony na trzy tygodnie przez Uniwersytet Kalifornijski, lecz dodatkowo musiał otrzymać policyjną ochronę. Wszystko z powodu zignorowania przez niego e-maili wysyłanych przez studentów, proszących go o zwolnienie z egzaminów końcowych studentów należących do mniejszości etnicznych. Mieli oni bowiem cierpieć z powodu rzekomej traumy spowodowanej śmiercią czarnoskórego w Minneapolis.

Wymiana wiadomości pomiędzy studentami a Kleinem miała zostać opublikowana w sieci internetowej. Niedługo potem petycję o jego usunięcie z uczelni podpisało w Internecie blisko 20 tys osób. Sam naukowiec miał z tego powodu otrzymywać groźby, stąd też jego domu mają obecnie pilnować policjanci.

W swoich odpowiedziach na maile Klein miał podkreślać, że tak naprawdę nie wie nawet, którzy studenci są czarnoskórzy, ponieważ prowadząc zajęcia online nie widział ich twarzy. Dodatkowo pytał się jednej ze studentek, jak ma potraktować chociażby osoby pochodzące z mieszanych etnicznie rodzin murzyńskich i azjatyckich. Ponadto pracownik naukowy uczelni z Los Angeles chciał dowiedzieć się, ilu z jego studentów mieszkało we wspomnianym Minneapolis.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.