Biali heteroseksualni mężczyźni nie mogą starać się o profesurę

Opublikowano: 13.02.2024 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1766

Szkoła Informatyki Davida R. Cheritona na Wydziale Matematyki na Uniwersytecie Waterloo w Kanadzie zaprasza pracowników akademickich i specjalistów do ubiegania się o stanowisko profesora zwyczajnego lub profesora nadzwyczajnego. Jednakże propozycja dotyczy jedynie mniejszości rasowych i osób „płynnych pod względem płci”.

Szkoła Informatyki im. Davida R. Cheritona koncentrując się na wszystkich obszarach sztucznej inteligencji, poszukuje wykwalifikowanych osób, które „samoidentyfikują się jako kobiety, osoby transpłciowe, o płynnej płci, niebinarne lub dwuduchowe”. Drugie stanowisko, kładące nacisk na informatykę, jest otwarte dla tych, którzy „samoidentyfikują się jako mniejszości rasowe”.

Szkoła twierdzi, że odzwierciedla to jej zaangażowanie na rzecz różnorodności, równości i włączenia społecznego. „Uniwersytet ceni zróżnicowaną i przecinającą się tożsamość swoich studentów, wykładowców i personelu” – piszą, kładąc nacisk na kandydatów, którzy aktywnie opowiadają się za „antyrasizmem”.

Jest to zgodne z wytycznymi Komisji Praw Człowieka w Ontario, która stara się zaradzić „niedostatecznej reprezentacji osób z grup dążących do równości” wśród kanadyjskich liderów nauki (CRC).

Stopień i wynagrodzenie będą proporcjonalne do doświadczenia, twierdzi uniwersytet, a wynagrodzenie będzie wynosić od 170 000 do 250 000 dolarów. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy to 1 lipca 2024 r.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „Rebel News”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Flibusta 13.02.2024 17:50

  Czemu nie…? Kiedyś nie można było sięgnąć po różne stanowiska z powodu właśnie płci, koloru, czy też płynności osobistej (którą się wtedy nikt raczej nie chwalił) pomimo talentu i świetnych kwalifikacji. Teraz więc wyrównuje się wstecz. Jakby w zadośćuczynieniu.. czyli przeciąga się wajchę w przeciwną skrajność.

 2. replikant3d 13.02.2024 20:16

  Flibusta , ale efekt końcowy będzie taki sam. czyli w końcu kolejna ,,rewolta,,

 3. Flibusta 13.02.2024 23:42

  replikant3d – zgadza się. Przecież nie chodzi o jakieś zadośćuczynienie, czy sprawiedliwość. Chodzi o podzielenie ludzi i napuszczenie ich na siebie. Zanim zaś rewolta się pojawi, to będzie sterowana i kontrolowana. Uważam, że “napuszczacze” to bardzo inteligentni ludzie. Tylko że taka ocena nie jest wyrazem uznania. Niestety są to ludzie niemądrzy. Inteligencja wg starej definicji D.O. Hebba to “zdolność do rozwiązywania zadań z którymi jednostka spotyka się po raz pierwszy”. A to nie ma nic wspólnego z mądrością. Bieg dziejów i historia wszystkich narodów świadczy o braku mądrości nie tylko elit ale i mas ludzkich.

 4. rozrabiaka 13.02.2024 23:56

  Uważam, że to bardzo dobre zjawisko.
  “wśród kanadyjskich liderów nauki…” Kanada jako, że uczestniczyła w wyniszczaniu polskich obywateli- dała schronienie licznym nazistom banderowskim, przez co nie mogli być skazani przez ówczesny ZSRR.
  Dla mnie to mogą osobą niewidomym dawać pracę pilotów samolotów cywilnych i wojskowych.
  Skazanych ludzi za “miłość do dzieci inaczej” niech dają jako niańki w przedszkolu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.