NATO zawiesiło traktat z 1992 roku

Opublikowano: 22.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2115

NATO zawiesiło traktat o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie, który wszedł w życie 9 listopada 1992 roku, po tym gdy Rosja zakończyła procedurę odstępowania od traktatu, którego stosowanie zawiesiła w 2007 roku, m.in. po pojawieniu się informacji o planach rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.

Jego strony – państwa NATO i państwa byłego Układu Warszawskiego – zobowiązywały się wówczas do stosowania limitów, jeśli chodzi o rozmieszczanie broni konwencjonalnej, czyli ograniczenia sił na tym obszarze do 20 tys. czołgów, 20 tys. zestawów artyleryjskich, 30 tysięcy bojowych wozów piechoty i 6800 samolotów bojowych oraz 2 tys. śmigłowców.

Państwa strony zamierzają zawiesić działanie traktatu CFE na tak długo, jak będzie to konieczne, zgodnie z obowiązującym prawem międzynarodowym. To decyzja w pełni wspierana przez Sojuszników z NATO.

Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.