Niemcy chcą wziąć odpowiedzialność za wschodnią flankę NATO

Opublikowano: 20.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2229

Szef Bundeswehry, generał Carsten Breuer, złożył deklarację, która wywołała burzę w Europie. Podczas spotkania z polskim dowódcą, generałem Wiesławem Kukułą, Breuer oświadczył, że Niemcy przejmują odpowiedzialność za wschodnią flankę NATO. To śmiały krok, który ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie oraz zacieśnienie współpracy wojskowej między Berlinem a Warszawą.

Rozmowy między generałami Breuerem i Kukułą koncentrowały się na trzech kluczowych priorytetach. Po pierwsze, omawiano projekty współpracy wojskowej, w tym wspólne ćwiczenia i potencjalne przyszłe przedsięwzięcia obronne. Oba kraje mają długą historię udanej współpracy w ramach struktur NATO i Unii Europejskiej, a teraz chcą jeszcze bardziej zacieśnić te więzi.

Drugim tematem rozmów była pomoc wojskowa i humanitarna dla Ukrainy. Niemcy i Polska odgrywają kluczową rolę w udzielaniu wsparcia temu krajowi, który od ponad roku broni się przed rosyjską agresją. Generałowie omawiali dalsze sposoby, w jakie oba państwa mogą wesprzeć Ukrainę w jej walce o wolność i suwerenność.

Wreszcie, najważniejszym punktem dyskusji było przejęcie przez Niemcy odpowiedzialności za wschodnią flankę NATO. To zaskakujący dla Polaków krok, który ma odzwierciedlać rosnącą rolę Niemiec w zapewnianiu bezpieczeństwa w regionie. Jako jedno z największych i najsilniejszych państw członkowskich Sojuszu, Niemcy stwierdziły, że chcą odegrać kluczową rolę we wzmacnianiu wschodniej flanki oraz obronie przed potencjalnymi zagrożeniami ze strony Rosji. Może to budzić w Polsce najgorsze skojarzenia.

Wpis generała Breuera na temat spotkania z polskim dowódcą szybko stał się gorącym tematem w mediach. Ambasador Niemiec w Polsce, Viktor Elbling, przetłumaczył ten wpis na język polski, podkreślając, że rozmowy odbywały się „w pełnym zaufaniu”. Jednak większość opinii publicznej w Polsce pozostaje sceptyczna wobec rosnącej roli Niemiec w zapewnieniu bezpieczeństwa w Europie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. bboyprezes 20.04.2024 14:17

  No tak, Niemiec weźmie nas wyśle na front łatwiej niż polski dowódca.

 2. pikpok 20.04.2024 14:36

  A kto obecnie w tych Niemczech rządzi? Takie same sługusy globalnych pasożytdów jak u nas z tego co widać. https://wolnemedia.net/zakaz-wjazdu-do-niemiec-za-wzywanie-do-pokoju-w-izraelu/
  Nawet Ukraińcy mają już dosyć. https://wolnemedia.net/przejscia-ukraincow-na-strone-rosjan/

 3. Bruce Lee 20.04.2024 18:35

  Myślę ,że o tym fakcie trzeba myśleć podobnie jak o NordStream i i II.Po prostu Polska jest w złym położeniu geopolitycznym,a Niemcy i Rosjanie są wredni,i nie lubią nikogo ,a zwłaszcza Polaków.

 4. rici 20.04.2024 20:20

  Nemcy od czasu II wojny swiatowej nie sa rzadzone przez Niemcow. To jest cos podobnego jak i w Polsce, to sa rzady niemiecko, czy polskojezyczne. Kazdy niemieki kanclerz musi jechac do Waszyngtonu po akceptacje.
  Jak w Polsce jest POPIS tak w Niemczech jest CDUSPD, a gdy wyloni sie cos takiego jak AfD, to wszyscy sa zaangazowani, lacznie ze sluzbami w likwidacje tego.
  Niemcy tak jak i Rosjanie jako ludzie nie sa wcale przeciwni Polakom, tak kreuja ich tylko media w mysl zasady “dziel i rzadz”. Nie daj boze zeby sie wspolnie dogadali, bo to zagrozenie dla globalistow.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.