Przejścia Ukraińców na stronę Rosjan

Opublikowano: 19.04.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3226

Po komunikatach o bezcelowości dalszej walki, wysłanych ukraińskim żołnierzom przez Rosjan, zaczęły się przejścia na stronę rosyjską, zdawanie broni. Ratowanie życia, opatrywanie rannych, nakarmienie, umieszczenie w ośrodku ze zobowiązaniem dobrego traktowania do czasu zakończenia wojny przywraca im względną normalność. Bez tej możliwości śmierć byłaby nieuchronnym końcem dla wielu z nich.

Czynnikiem przesądzającym o takim zachowaniu się ludzi jest fakt, że w ciągu ostatniej doby ludzie organizacji spod najbardziej budzącego strach symbolu nazistowskiego odmówili walki. Przekazali rządowi, że mają dość niekończącej się walki pochłaniającej rzesze ofiar śmiertelnych.

Doszło więc do sytuacji, że nie tylko przeciętni obywatele nie chcą dać się zabijać, ale lojalni dotąd zwolennicy rządu odwrócili się od jego poczynań. W tych okolicznościach Rosjanie posuwają się w kierunku Dniepru w tempie, które pozwoli przejąć dowództwo w Charkowie. Pozostaje niewiadomą kiedy przejmą Odessę.

Ukraińcy przechodzący na stronę Rosjan robią to z przekonaniem wbrew propagandzie usiłującej podtrzymać dawno zgasłego ducha waleczności. Wielu z nich ma odwagę potwierdzać dobre traktowanie przez Rosjan. Zapewniono im lepszą opiekę medyczną i wyżywienie niż dotychczas rodzime dowództwo.

Przypomina się fragment wywiadu Tuckera Carlsona z prezydentem Putinem, który wojnę na Ukrainie porównał do wojny domowej, bowiem oddziały po obu walczących stronach władają językiem rosyjskim. Można sądzić, że wbrew medialnej atmosferze zaostrzania wojny, realia są bliższe pokoju, niż wśród upartych dziennikarzy i polityków odnajdujących swój sens swojej działalności jedynie dzięki wojnie.

Porzucający pole walki mają obawy o przyszłość ich rodzin biorąc pod uwagę działalność SBU.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 19.04.2024 17:22

  Nawet Ukraińcy uważają że wróg traktuje ich lepiej niż banderowski rząd oligarchów

 2. emigrant001 19.04.2024 18:47

  ukraińcy nie są zbyt rozgarnięci, skoro dali się wciągnąć jankesom w ruską maszynę do mięsa za 5 mld USD. Jak masz takich przyjaciół jak jankesi, wrogowie nie są już potrzebni:)
  Na ich tle nawet oszołom hołownia nie wypada najgorzej.

 3. Katana 20.04.2024 08:40

  emigrant001. Jak widzę jak tanio niektórzy sprzedają swe dusze to nie mogę uwierzyć, tym bardziej im dłużej to obserwuję.

 4. pikpok 20.04.2024 11:36

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.