Zakaz wjazdu do Niemiec za wzywanie do pokoju w Izraelu

Opublikowano: 17.04.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1877

Wobec byłego greckiego ministra finansów Yanisa Varoufakisa – stojącego obecnie na czele założonego przez siebie ruchu Diem25 – wprowadzono bezwzględny zakaz wjazdu do Niemiec. Ale nie tylko. Varoufakis nie będzie mógł nawet uczestniczyć w wideokonferencjach politycznych odbywających się w tym kraju.

Powód? W jednym ze swoich przemówień, opublikowanym w ubiegły piątek, Varoufakis wezwał do pokoju między Izraelczykami i Palestyńczykami. Słowa, które miał wygłosić na kongresie palestyńskim w Berlinie – trzydniowej konferencji, na którą grecki polityk został zaproszony. Spotkanie zostało przerwane przez niemieckie siły bezpieczeństwa.

Informację o zakazie, grecki ekonomista opublikował w video zamieszczonym w sieciach społecznościowych. Varoufakis obwieścił: „Dzisiaj, niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało przeciwko mnie »betätigungsverbot«, tj. zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności politycznej; nie tylko wizyt w Niemczech, ale także udziału w wydarzeniach »Zoom« (czyli w wideokonferencjach – przypis WM) organizowanych w tym kraju”. Następnie Varoufakis opowiedział o brutalnej interwencji policji, która, według niego, “wtargnęła do berlińskiej siedziby, aby zakłócić nasz kongres na temat Palestyny, zorganizowany przez Ruch na rzecz Demokracji w Europie 2025 (DiEM25)”. Były minister podsumowuje zajście, pytając: „Czym stają się Niemcy, jeśli ich policja zakazuje wyrażania uczuć?”, o których wspomniał w swoim przemówieniu.

Na konferencji miał pojawić się również Ghassan Abu Sitta, brytyjsko-palestyński chirurg, który został zatrzymany i przesłuchany na lotnisku w Berlinie, po czym uniemożliwiono mu wjazd do Niemiec.

Na podstawie: Diem25.org
Źródło zagraniczne: IlFattoQuotidiano.it
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. KubaD. 17.04.2024 13:52

  Może my po prostu nie widzimy większego obrazka.
  Co jeżeli jest to odpowiedź Europy na islamizację?
  Wtedy sprawy nie będą wyglądały już tak kolorowo.

  W żaden sposób nie usprawiedliwiam ludobójstwa w gazie, ale daje do myślenia.

 2. emigrant001 17.04.2024 15:29

  Islamizację powodują lewacy, którzy wpuszczają do Europy wszystko co ma dwie nogi, bez żadnej kontroli.
  Wyobraź teraz sobie, że chcesz jechać na zagraniczne wakacje, kupujesz bezimienny bilet, wsiadasz do samolotu jak do autobusu i lecisz. Nikt nie sprawdza twoich dokumentów, bagaży, nikt nie pyta co wieziesz i po co. Jesteś wolnym Europejczykiem:)
  A teraz przypomnij sobie jak jest na lotnisku:)

 3. pikpok 17.04.2024 18:32

  Skoro do władzy dorwały się przydupasy globalnych pasożytdów to nie ma się co dziwić. To oni doprowadzili do konfliktów na Bliskim Wschodzie: Libia, Irak, Syria, a nawet Afganistan, w Afryce także mieszają i okradają tamte kraje z zasobów. A Soros i jego ludzie dbali by do Europy napłynęła odpowiednia ilość osób. To samo robią teraz w USA.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.