Miesiąc kwarantanny dla policjantów po użyciu marihuany

Opublikowano: 13.10.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2119

To, że używanie marihuany od 17 października będzie legalne, wcale nie znaczy, że wszyscy będą się mogli bezkarnie narkotyzować. Toronto Police Service (TPS) przygotowało film do użytku wewnętrznego, na którym szef policji Mark Saunders mówi, że funkcjonariusze nie będą mogli używać marihuany w okresie 28 dni przed zgłoszeniem się na służbę. Przypomina, że badania pokazują, iż tetrahydrokannabinol (THC, psychoaktywny składnik marihuany) może przez dłuższy czas utrzymywać się w organizmie człowieka w zależności od różnych czynników.

W filmie wypowiada się też dr Craig Winsor, doradca medyczny służb policyjnych, który mówi o długotrwałych skutkach używania marihuany. Mówi, że wpływ narkotyku można zauważyć nawet po 28 dniach od użycia, a u osób oddających się regularnej konsumpcji jest to jeszcze bardziej widoczne. Zaburzone są zdolności poznawcze, zdolność koncentracji, pamięć, podejmowanie decyzji czy utrzymanie równowagi.

Przewodniczący związku zawodowego pracowników torontońskiej policji Mike McCormack powiedział, że wie o roboczej wersji nowego regulaminu, ale póki co nie widział tego dokumentu.

RCMP prawdopodobnie też wprowadzi 28-dniowy okres niezdatności do służby po konsumpcji marihuany. Służby z regionów York i Peel wciąż pracują nad zmianami w regulaminach. Policja z Peel najpewniej nie będzie gotowa na 17 października.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 13.10.2018 14:29

    Oprócz tego, że thc i jego metabolity mogą się utrzymywać w organizmie przez długi czas, to intensywne zażywanie np. marihuany może spowodować trwałe zmiany osobowości, spojrzenia na świat itd. Oprócz negatywnych skutków może niekiedy u wartościowych, bogatych jednostek poszerzyć horyzonty, pogłębić wyobraźnię itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.