Manifestacje przeciw obostrzeniom, starcia z policją

Opublikowano: 07.11.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1390

W Wielkiej Brytanii zgromadzenia uliczne, jak i w powierzchniach zamkniętych, powyżej dwóch osób są zakazane, poza kilkoma wyjątkowymi sytuacjami, a jednak w Londynie, Manchesterze i Liverpoolu wczoraj – czyli pierwszego dnia obowiązywania kolejnej ślepej kwarantanny – wyszli na ulice przeciwnicy tych obostrzeń. Skończyło się to brutalnymi interwencjami policji i masowymi aresztowaniami.

W Londynie ludzie próbowali zebrać się na Trafalgar Square, pod znakiem odbywającego się co roku antykapitalistycznego Marszu Miliona Masek, lecz nie chodzi oczywiście o maski, które mają chronić przed wirusem, a o charakterystyczne dla Anonymousów maski Guya Fawkesa. Organizacja hacktywistów Anonymous występuje głośno przeciw koncernom międzynarodowym, korupcji politycznej, przemocy policyjnej i systemowemu rasizmowi od 2013 r.

Po pierwszym ataku policji i aresztowaniach, protest przeniósł się na pobliską Oxford Street, gdzie został ostatecznie rozbity. Londyńska policja poinformowała na Twitterze, że „Tłum osób wybrał ignorowanie nowych rozporządzeń, zachowując się w sposób nieodpowiedzialny, zbierając się niebezpiecznie.” Spałowano dziesiątki ludzi, innych odwieziono do aresztów i więzień.

W Manchesterze wybuchł studencki bunt przeciw ogrodzeniu, które odcina teraz ich akademiki od reszty miasta (zostało częściowo obalone), a w Liverpoolu manifestacja przeciw kwarantannie ruszyła z czołowym transparentem „Niebezpieczeństwo – jesteście warunkowani, by widzieć wolność jako egoizm” i została rozbita jeszcze szybciej niż w Londynie, dzięki wyjątkowej liczbie policjantów. W ostatnich dniach manifestacje przeciw kwarantannom i godzinom policyjnym mnożą się głównie na kontynencie, jak we Florencji, Mediolanie, Neapolu, Rzymie, Madrycie, czy Barcelonie.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o