Kwarantanna hotelowa jest zgodna z kanadyjską konstytucją

Opublikowano: 19.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1509

Kanadyjski sąd federalny orzekł, że kwarantanna hotelowa i za którą podróżni muszą płacić – jest zgodne z konstytucją. Sąd jednak orzekł również, że prawa Nicole Mathis zostały naruszone, kiedy została umieszczona w hotelu kwarantanny wbrew swojej woli.

Pastor Nicole Mathis „została zmuszona wbrew swojej woli” do udania się do„federalnego obiektu kwarantanny i przetrzymywana przez trzy noce”, ponieważ jej negatywny wynik testu na COVID-19 nie został zaakceptowany przez kanadyjskich urzędników zdrowia publicznego.

Sąd uznał, że prawa Mathis zostały „naruszone przez władze”, ponieważ nie została poinformowana o jej prawie do adwokata „po zatrzymaniu” oraz że jej rodzina nie została poinformowana, dokąd ją zabrano.

Zdaniem obrony, „obowiązkowa kwarantanna przestrzegających prawa obywateli Kanady w placówkach posiadających mandat federalny naruszyła ich prawo do swobodnego wjazdu i opuszczenia Kanady zgodnie z ich prawami wynikającymi z S. 6(1) Karty. „Naruszyło to ich prawo do tego, aby nie być arbitralnie zatrzymanym, ich prawo do rozmowy z obrońcą w sprawie ich zatrzymania i ich prawo do domniemania niewinności do czasu udowodnienia winy oraz prawo do zakwestionowania ich zatrzymania w sądzie”.

Trudeau powiedział niedawno, że chce złagodzić ograniczenia graniczne, ale tylko dla tych, którzy zostali „w pełni zaszczepieni”.

W piątek rząd Trudeau zdecydował o przedłużeniu zamknięcia granicy Kanady ze Stanami Zjednoczonymi do 21 lipca. Obecna umowa o zamknięciu miała wygasnąć 21 czerwca.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.