Kurdowie przetrzymywali nastolatki jako niewolnice seksualne

Opublikowano: 08.02.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2043

Szwedzka policja zatrzymała dwóch obywateli Iraku podejrzanych o przetrzymywanie trójki uczennic liceum w charakterze niewolnic seksualnych.

Funkcjonariusze podczas przesłuchania mężczyzn musieli skorzystać z tłumacza posługującego się językiem kurdyjskim. Dodatkowo okazało się, że imigranci byli już skazywani za przestępstwa narkotykowe, ale mimo to nie zostali deportowani.

Według szwedzkiej prokuratury w ubiegły czwartek i piątek trójka licealistek w wieku 15-16 lat byłą przetrzymywana przez dwóch 30-letnich mężczyzn. Najprawdopodobniej nastolatki zostały odurzone narkotykami, a następnie brutalnie zgwałcone jako niewolnice seksualne. Zostały one uwolnione po akcji policji powiadomionej przez jedną z licealistek, której udało się uciec.

Sprawcami wspomnianych wyżej przestępstw są dwaj obywatele Iraku. Do ich przesłuchania konieczne było zatrudnienie tłumacza posługującego się językiem kurdyjskim. Co ciekawe, rozprawa dotycząca tymczasowego aresztowania jednego z mężczyzn została opóźniona, bo tłumacz obawiał się złożenia przysięgi i tym samym podania swojego nazwiska przy zatrzymanym Kurdzie.

Obaj iraccy obywatele nie pierwszy raz mają do czynienia ze szwedzkim wymiarem sprawiedliwości. Byli oni w przeszłości skazywani za przestępstwa narkotykowe, a dodatkowo jeden z nich był skazany na osiem miesięcy więzienia za napaść. Mimo to obaj imigranci nie zostali deportowani i mogli swobodnie przebywać na terytorium Szwecji.

Na podstawie: Friatider.se, Sverigesradio.se
Źródło: Autonom.pl

18

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.