Księżyc ma „tajną” moc oddziaływania na Ziemię

Opublikowano: 08.02.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 6240

Międzynarodowy zespół astronomów opublikował badanie opisujące nieznany wcześniej mechanizm interakcji między Ziemią a Księżycem. Okazuje się, że Księżyc ma ukryte pływowe siły grawitacyjne, które przyciągają magnetosferę naszej planety.

Badanie na ten temat zostało opublikowane w czasopiśmie „Nature Physics”. Naukowcy wykorzystali dane zebrane przez różne satelity w ciągu ponad 40 lat obserwacji. Interesowały ich informacje o najmniejszych zmianach kształtu plazmosfery, wewnętrznego obszaru ziemskiej magnetosfery.

To ona chroni naszą planetę przed burzami słonecznymi i innymi rodzajami cząstek o wysokiej energii. Po przeanalizowaniu ogromnej ilości danych naukowcy nieoczekiwanie zarejestrowali fluktuacje w magnetosferze Ziemi, których nie powinno być. Dalsze badania wykazały, że fluktuacje te są związane z Księżycem.

Jak się okazało, księżyc ma ukryty mechanizm wpływu na naszą planetę. Mówimy o potężnych grawitacyjnych siłach pływowych, które dosłownie przyciągają ziemską magnetosferę. Dla uproszczenia autorzy odkrycia wyjaśniają: ujawniony mechanizm jest podobny do tego, jak Księżyc wpływa na pływy oceaniczne na naszej planecie. Tylko w tym przypadku nieznana siła pływowa oddziałuje na „ocean plazmy” otaczający górne warstwy ziemskiej atmosfery. Jednym słowem, w tym oceanie powietrza, a także w oceanach wód powierzchniowych, pod wpływem Księżyca, odpływy i odpływy występują naprzemiennie.

Plazmosfera to grudka zimnej plazmy w kształcie pączka, która znajduje się na szczycie linii pola magnetycznego Ziemi, bezpośrednio nad jonosferą, naładowaną elektrycznie częścią górnych warstw atmosfery. Plazma, czyli zjonizowany gaz, w plazmosferze jest gęstsza niż plazma w zewnętrznych obszarach magnetosfery, powodując jej opadnięcie na dno magnetosfery. Granica między tą gęstą zatopioną plazmą a resztą magnetosfery jest znana jako plazmapauza.

Plazmę można uznać za „ocean plazmy”, a plazmapauza to „powierzchnia” tego oceanu, piszą też autorzy artykułu naukowego. Przyciąganie grawitacyjne Księżyca może wypaczać ten „ocean”, powodując, że jego powierzchnia wznosi się i opada jak przypływy oceaniczne. Naukowcy przestudiowali dane zebrane przez satelity w okresie od 1977 do 2015 roku, podczas którego miały miejsce cztery pełne cykle słoneczne. Jest to o tyle ważne, że badacze wzięli pod uwagę wpływ Słońca na „ocean plazmy”.

Analiza wykazała, że ​​fluktuacje kształtu plazmapauzy przebiegały zgodnie z pewnymi dziennymi i miesięcznymi wzorcami, które były bardzo podobne do pływów oceanicznych. Prawdopodobną przyczyną przypływów plazmy był wpływ Księżyca, a nie Słońca. Jednocześnie naukowcy nie ustalili jeszcze dokładnie, w jaki sposób Księżyc powoduje przypływy plazmy.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. AlbertW41 14.02.2023 02:40

  Ksiezyc jest sztucznym satelita, jego orbita jest okregiem co jest niespotykane, jedna strona jest zawsze zwrocona do Ziemi, polozony jest dokladnie w takiej odleglosi aby mozna bylo obserwowac calkowite zacmienie slonca, slady po meteorytach sa roznej wielkosci ale tej samej glebokosci co znaczy ze pod cienka werstwa pylu istnieje gruba bariera, no i na koniec jest w srodku pusty.

 2. JedynaDroga 16.02.2023 22:07

  https://teslauniverse.com/nikola-tesla/articles/famous-scientific-illusions

  Artykuł Nikola Tesli wyjaśniający jedną z największych tajemnic księżyca.

  Księżyc jest sztucznym, terraformowanym statkiem obcej cywilizacji, który powstał POZA naszym układem słonecznym.

 3. walter667 27.02.2023 02:01

  Dodatkowo, w świecie ezo nikt nie potrafił “wniknąć” do tego obiektu, przeskanować go, polecieć tam jako “niematerialna energia”, czyli krótko mówiąc wygląda jakby była jakaś blokada energetyczna. Wiem, że to brzmi niedorzecznie, ale wróćmy do początku – dlaczego żadej z jasnowidzów/ezoteryków nie pokazał co jest w środku księżyca ?

 4. Szwęda 01.03.2023 16:33

  Zrobić porządny odwiert jakimiś cienkimi i lekkimi wiertłami i pobrać próbki itd. Zresztą może już i ludziki próbowali ale być może mieszkańcy Księżyca nie pozwolili…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.