Różowa soja firmy Moolec wytwarza komórki wieprzowe

Opublikowano: 07.05.2024 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1812

Firma Moolec Science SA, zajmująca się składnikami do hodowli molekularnych, twierdzi, że osiągnęła imponujący postęp w zakresie zrównoważonych substytutów mięsa: stworzyła ziarna soi o smaku wieprzowiny.

Program zajmujący się tworzeniem zamienników mięsa firmy Moolec pozwolił uzyskać w „świńskiej soi” 26,6% całkowitego rozpuszczalnego zwierzęcego białka w nasionach, co czterokrotnie przekroczyło początkowe przewidywania naukowców.

Wyraźnie różowy odcień nasion soi jest identyczny z kolorem mięsa wieprzowego – twierdzi firma. Po tym osiągnięciu firma uzyskała patent, a jej produkt w 2024 roku dostał pozwolenie na dopuszczenie do sprzedaży na masowym rynku.

Soja wytwarzająca podczas rośnięcia w swoim wnętrzu komórki świńskie. „Piggy Sooy stanowi namacalny i wizualny dowód na to, że technologia firmy Moolec jest w stanie osiągnąć znaczną wydajność w zakładach produkujących białka mięsne” – stwierdził w oświadczeniu Gastón Paladini, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Moolec.

Firma Moolec planuje zapewnić producentom żywności „funkcjonalne, pożywne i przyjazne dla środowiska” składniki do wykorzystania w recepturach ich produktów. Oznacza to, iż taka zmodyfikowana genetycznie soja GMO będzie podstawą w kiełbasach, burgerach i tym podobnych produktach. Oczywiście nie przeprowadzono żadnych długofalowych badań bezpieczeństwa tego hybrydowego roślinno-zwierzęcego produktu — świńskiego mięsa rosnącego w nasionach soi.

Między innymi właśnie dlatego planuje się obecnie zamykanie naturalnego rolnictwa, aby zrobić miejsce dla tego typu potwornych produktów mających zalać rynki na całym świecie, a które mogły tylko powstać w umysłach chorych ludzi.

Na podstawie: GreenQueen.com.hk
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. RisaA 07.05.2024 14:58

  Proszę o weryfikowanie artykułów. O ile skandalem jest wprowadzanie GMO i brak reakcji zakazem państw i ЄС o tyle trzymajmy się faktów – Moolec nie wytwarza komórek zwierzęcych, bo pozostaje nadal rośliną. Wytwarza nasiona z białkami ale nie komórki wieprzowe.

  Wskazane jest wyłączenie autoodtwarzania. Strony używam w ten sposób, że otwieram hurtową ilość tabów, by otworzyć wszystkie które mnie interesują jeden raz. Po tym wyje wszystko bo zaczyna się odtwarzać. Pozostaje albo wyłączyć dźwięk w komputerze albo szukanie na każdym tabie głośniczka i klikanie każdego ponownie. Potem gdy nadejdzie czas oglądania muszę na nowo pobierać bo klikanie głośnika nie wstrzymuje pobierania (a mogłoby).

  Poza tym raz na 4 razy występuje taki oto błąd przy edycji komentarza (dlaczego nie ma ponowień? Dlaczego nie ma try-catcha?)

  Uncaught (in promise)
  Object { message: “Network Error”, name: “AxiosError”, code: “ERR_NETWORK”, config: {…}, request: XMLHttpRequest, response: XMLHttpRequest, stack: “” }

  BTW. Kiedy własnoręcznie Rezylianie coś zrobią z tym, że firmy i władza ich truje? Naprawdę wżna jest tylko szybeczka szpiegusia? Zrozumcie, że jak się to rozsieje, to już odwrotu nie będzie. Nie będzie normalnego jedzenia.

 2. Katarzyna TG 07.05.2024 16:45

  Zmierzamy w stronę modelu w którym zdrowa żywność pochodzenia zwierzęcego będzie tylko dla globalistów a dla reszty zostanie ultra-przetworzona papka składająca się z GMO, wypełniaczy, barwników, dodatków smakowych i konserwantów. I już nawet nie trzeba będzie wymyślać kolejnych plandemii żeby wyszczepiać, cel depopulacyjny i tak zostanie osiągnięty.

 3. Admin WM 07.05.2024 18:09

  @ RisaA

  Autoodtwarzanie jest domyślnie wyłączone (możesz przełączyć ewentualnie Invidious na YouTube, napisz wtedy czy to coś dało – być może to jakieś ustawienia strony Invidious, z której są generowane playery), a ten komunikat z błędem to chyba tylko u Ciebie występuje, bo nikt inny mi go nie sygnalizuje, ani nie pojawia mi się na koncie testowym.

  @ do innych użytkowników

  Czy błędy na stronie, na które skarży się RisaA, pojawiają się u Was? Pytam, by to zweryfikować.

 4. rozrabiaka 07.05.2024 18:22

  @Na telefonie nie ma takich problemów

 5. pikpok 07.05.2024 20:13

  Na moim laptopie bez takich problemów.

 6. Szurnięty Mędrzec 12.05.2024 23:27

  @Admin WM na smartphone podczas przeglądania strony czasem załączą się filmy z artykułu ale nie zgłaszałem bo to mało istotne, więcej błędów nie pamiętam

  Urządzenie Galaxy S8*

 7. RisaA 16.05.2024 17:01

  > @Admin WM na smartphone podczas przeglądania strony czasem załączą się filmy z artykułu ale nie zgłaszałem bo to mało istotne, więcej błędów nie pamiętam

  > Urządzenie Galaxy S8*

  Czyli nie tylko u mnie się to dzieje. Używam Tor Browsera na słabym łączu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.