Horror o Jezusie. Nicolas Cage jako Józef i czarnoskóra Maryja

Opublikowano: 08.05.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2590

Reżyser egipskiego pochodzenia Lotfy Nathan („Harka”) zamierza zekranizować apokryf z II wieku naszej ery „Ewangelię dzieciństwa Tomasza”. Film, który opowie o dzieciństwie Jezusa w Egipcie, ma powstać w konwencji horroru.

Apokryf, który przypisuje się św. Tomaszowi, od wieków budzi kontrowersje, bo ukazuje Jezusa-chłopca, który jednocześnie odkrywa swoje boskie moce i przeżywa normalny dla chłopców młodzieńczy bunt.

Młody Jezus w apokryficznym tekście m.in. ożywia gliniane ptaszki, ale także doprowadza do śmierci Annasza, rzucając na niego klątwę, przez którą ten usycha i umiera.

Wszystko wskazuje na to, że Nathan zamierza ukazać życie Świętej Rodziny, która ukrywając się w Egipcie przed Herodem, musi radzić sobie z młodym Jezusem, który będzie przedstawiony niczym upiorne dziecko z horrorów paranormalnych.

Kontrowersje może wzbudzić także kasting. Do roli Józefa wybrano 60-letniego Nicolasa Cage’a, a do roli Maryi czarnoskórą 36-letnią FKA Twigs.

Horror o Jezusie może być jednym z najbardziej obrazoburczych filmów ostatnich lat.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Filmweb.pl, NaEkranie.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rozrabiaka 08.05.2024 15:37

    Imię Jesus jest często nadawane chłopcom w Ameryce łacińskiej. Apokryf, czyli jakaś bajka – można śmiało oglądać

  2. Rozbi 08.05.2024 21:01

    Dzięki Najwyższy Czas! Film brzmi super i już sobie ostrze zęby,a gdyby nie wy pewnie bym o nim nie usłyszał.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.