Nadszedł czas, że organizator konkursu Oscarów żebrze

Opublikowano: 13.05.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1811

Może to nie wydawać się żadną ważną wiadomością, przynajmniej na pierwszy rzut oka, ale w rzeczywistości jest to w pełni część materialnego i moralnego upadku Ameryki – dotykająca jednego z jej symboli. Amerykańska Academy of Motion Picture Arts & Sciences, która organizuje i przyznaje Oscary, rozpoczęła inicjatywę zbierania funduszy na kwotę 500 milionów dolarów, próbując zrekompensować dramatyczny spadek liczby widzów (a tym samym reklam) podczas słynnej nocy rozdania nagród, która z prawie 44 milionów w roku 2014 spadła do zaledwie 19,5 miliona podczas ostatniej ceremonii.

Bill Kramer, dyrektor generalny Akademii, ujawnił w wywiadzie dla „Financial Times”, że organizacja zebrała już około 100 milionów dolarów dzięki datkom od znanych darczyńców, takich jak miliarder Leonard Blavatnik, który łączy w sobie cały mały i zaciekły świat zachodni, będąc obywatelem brytyjsko-amerykańskim pochodzenia żydowskiego i urodzonym na Ukrainie. Od razu widać, jakie filmy będzie produkował.

W roku 2019 Kramer zawarł związek małżeński z Peterem Cipkowskim, byłym inspektorem miejskim w Hillsdale w stanie Nowy Jork[7], konsultantem ds. technologii edukacyjnych.

Sir Leonard Valentinovich Blavatnik urodził się w 1957 roku w Odessie, wówczas w Ukraińskiej Republice Radzieckiej będącej częścią Związku Radzieckiego, w rodzinie żydowskiej. W styczniu 2024, roku „Forbes” oszacował jego majątek netto na 31,3 miliarda dolarów. W 2017 roku, za swoją działalność filantropijną, Blavatnik otrzymał tytuł szlachecki. Blavatnik zbił swój pierwszy kapitał po upadku Związku Radzieckiego na prywatyzacji państwowych aktywów aluminiowych i naftowych. Jego rodzina wyemigrowała ze Związku Radzieckiego do Stanów Zjednoczonych w roku 1978.

Kampania dodatkowo wzmocniona jest umowami sponsorskimi z renomowanymi luksusowymi markami, w tym Dorchester Collection, firmą prowadzącą hotele 5-gwiazdkowe. Na horyzoncie pojawia się jednak wiele chmur, ponieważ obecna umowa Akademii z ABC, siecią należącą do Walta Disneya, wygaśnie w roku 2028, co zbiegnie się w czasie ze 100. rocznicą wręczania Oscarów. Wraz z dążeniem Akademii do poszerzenia swojej atrakcyjności i stabilności finansowej, sukces tej globalnej kampanii zbierania funduszy, która rozpoczęła się wczoraj w Rzymie, może mieć kluczowe znaczenie, ponieważ przemysł filmowy i jego publiczność poddawane są radykalnym transformacjom.

Pomijając jednak przemiany, jakie zaszły w branży filmowej w ostatnich latach, wraz z gwałtownym rozwojem usług streamingowych i gwałtownym spadkiem jakości filmów, wpadki finansowe są symptomem spadku popularności amerykańskiego śladu kulturowego w skali globalnej. Wszak aktorzy, którzy grają wyłącznie w filmach hollywoodzkich, są teraz wykorzystywani głównie w fantastyczno-przygodowych bzdurach – nosząc maski, peleryny i obcisłe kostiumy superbohaterów. Ich praca nie polega już na aktorstwie, ale na chodzeniu na siłownię dwa razy dziennie i przyjmowaniu sterydów, aby wcielić się w rolę niezwyciężonego Kapitana Ameryka, tysiące razy powtórzonej w produkcjach najważniejszych wytwórni. Krótko mówiąc, Oscar stracił tyle samo splendoru, co kraj, który go stworzył, i faktycznie widzowie, których brakuje podczas nocy rozdania nagród, są w dużej mierze zagraniczni.

Źródło zagraniczne: IlSimplicissimus2.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rozrabiaka 13.05.2024 23:26

    “W styczniu 2024, roku „Forbes” oszacował jego majątek netto na 31,3 miliarda dolarów…. Blavatnik zbił swój pierwszy kapitał po upadku Związku Radzieckiego na prywatyzacji państwowych aktywów aluminiowych i naftowych”

    Po takich biznesmenach nic dziwnego, że zachód się bogacił a wschód zachwyca autostradami i życiem na kredycie. No brawa

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.