Kolejna trasa kolejowa wraca na mapę

Opublikowano: 03.12.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1671

Po wielu latach pociągi wrócą do Powodowa. Podróżni zyskają dojazdy m.in. do Poznania; zapewnione będą też połączenia do Zespołu Szkół Rolniczych w Powodowie.

Jak pisze „Portal Samorządowy”, dzięki realizowanym inwestycjom pociągi mogą dojechać do kolejnych miejscowości, które często przez lata były pozbawione komunikacji publicznej. Tak jak w Powodowie, gdzie stosunkowo niewielki zakres prac umożliwi przywrócenie połączeń, a w efekcie zdecydowanie ułatwi codzienne dojazdy mieszkańców i uczniów. Spółka podała, że prace ruszyły z końcem listopada. Do obsługi podróżnych przystosowywany jest m.in. przystanek Powodowo.

Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel wskazał, że „odcinek między Wolsztynem a Powodowem już wkrótce, po wielu latach, powróci na mapę tras wykorzystywanych w regularnym ruchu”.

Spółka podała, że na prace, które zapewnią możliwość wznowienia przejazdu pociągów pasażerskich, PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą ok. 1,1 mln zł ze środków budżetowych. Inwestycja jest planowana do końca br. Termin wznowienia połączeń pasażerskich do Powodowa jest uzależniony od przewoźnika. Spółka wskazuje jednak, że ma być to możliwe już z początkiem 2024 roku.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Denisrozrabiaka 03.12.2023 20:57

    ok. 1,1 mln z – pochłonie inwestycja, czyli można było to zrobić za 10 tysięcy tysięcy hehe
    Zamknąć- otworzyć, zniszczyć- wybudować- to ja rozumiem

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.