Izrael atakuje irańskie statki

Opublikowano: 15.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1146

Izrael zaatakował co najmniej kilkanaście statków płynących do Syrii i przewożących głównie irańską ropę w obawie, że zyski z ropy naftowej finansują ekstremizm na Bliskim Wschodzie, twierdzą przedstawiciele władz amerykańskich i regionalnych.

Od końca 2019 roku Izrael używał różnej broni, w tym min wodnych, do ataku na statki irańskie lub przewożące irański ładunek, gdy płyną w kierunku Syrii na Morzu Czerwonym i w innych obszarach regionu. Iran kontynuuje handel ropą z Syrią , wysyłając miliony baryłek i naruszając amerykańskie sankcje wobec Iranu i międzynarodowe sankcje wobec Syrii.

Według amerykańskich urzędników niektóre z ataków morskich były również wymierzone w irańskie wysiłki zmierzające do przemieszczenia innych ładunków, w tym broni

Ataki na tankowce przewożące irańską ropę nie zostały wcześniej ujawnione. Irańscy urzędnicy donosili wcześniej o niektórych atakach i powiedzieli, że podejrzewają udział Izraela.

Ujawnienie izraelskiej kampanii na morzu nadaje nowy wymiar kampanii przeciwdziałania wpływom Iranu

Tymczasem w ostatnich tygodniach Izrael publicznie oskarżył Iran o sabotaż . Premier Izraela Netanjahu obwinił Iran o eksplozję, która miała miejsce na pokładzie MV Helios Ray, statku należącego do Izraela. Iran zaprzeczył, że stoi za atakiem.

Ataki przypisywane Izraelczykom nie doprowadziły do doniesień o zatopionych statkach, ale detonacje zmusiły co najmniej dwa statki do powrotu do portu w Iranie, opóźniając w ten sposób dostarczenie do Syrii paliwa na pokładzie, mówią irańscy specjaliści ds. żeglugi.

Na podstawie: WSJ.com
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 3,63 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o