Indie wprowadzą całkowity zakaz kryptowalut

Opublikowano: 16.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1241

Ceny Bitcoina osiągają historycznie wysokie poziomy, dlatego coraz więcej państw, w obawie przed utratą kontroli nad systemem finansowym, chce regulacji rynku kryptowalut.

Bitcoin w zeszły weekend osiągnął wycenę na poziomie 62 tysięcy dolarów za jeden token. Inwestorzy indywidualni i korporacyjni cieszą się, ale państwa już trochę mniej. Pojawia się coraz więcej pomysłów na to, jak ten dziwny, ale bardzo intratny biznes, poddać regulacjom. Wśród liczących się na świecie krajów, jak na razie najdalej chcą posunąć się Indie.

Premier Narendra Modi ogłosił, że w związku z planami wprowadzenia oficjalnej cyfrowej waluty tego państwa, wdrożony zostanie całkowity zakaz posiadania kryptowalut innych niż ta emitowana przez indyjski rząd. Co więcej, posiadacze kryptowalut na czele z Bitcoinem mają być karani. Regulacje wprowadzą więc pełną penalizację obrotu kryptowalutami, ale także ich posiadania, jak i pozyskiwania oraz transferów.

Jeżeli inne wielkie państwa pójdą tropem Indii, za chwilę może się okazać, że ciągle rosnące wyceny Bitcoina, odejdą w niepamięć, razem z krypto-majątkiem wszystkich posiadaczy tej i innych walut.

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: Forsal.pl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o