Szef Banku Anglii zwraca uwagę na nieefektywność Bitcoina

Opublikowano: 19.01.2024 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2034

Najnowsze posiedzenie Komitetu Skarbu Parlamentu Wielkiej Brytanii przyciągnęło uwagę do cyfrowych walut, gdzie szef Banku Anglii, Andrew Bailey, podzielił się swoją perspektywą na temat Bitcoina. Pomimo rosnącego zainteresowania cyfrowymi walutami, entuzjazm w trakcie sesji był umiarkowany, a Bailey podkreślił, że nieefektywność Bitcoina utrudnia jego przyjęcie jako powszechnego środka płatniczego.

Gubernator Bailey, w towarzystwie Wicegubernatora Banku Anglii, Sarah Breeden, wystąpili przed komitetem, aby omówić najnowszy Raport Stabilności Finansowej Banku Anglii. W trakcie sesji Bailey powtórzył swoje stanowisko, że niezabezpieczone kryptowaluty, w szczególności Bitcoin, nie posiadają wartości intrinsycznej. Podkreślił, że Bitcoin nie zyskuje popularności jako podstawowa usługa finansowa, przypisując spadek zainteresowania jego nieefektywności jako środka płatniczego.

Bailey stwierdził: „Moje osobiste odczucie jest takie, że nie zyskuje popularności jako to, co mógłbym nazwać kluczową usługą finansową. Na przykład korzystanie z Bitcoina jako środka płatniczego jest dość nieefektywne”. Ta ocena podkreśla wyzwania, z jakimi boryka się Bitcoin w kontekście skalowalności, prędkości transakcji i ogólnej użyteczności w codziennych operacjach.

Wicegubernator Breeden dołożyła swoją cegiełkę do dyskusji, zwracając uwagę na brak solidnej ramy regulacyjnej, która utrudnia postęp kryptowalut w tradycyjnym sektorze finansowym. Niemniej jednak wyraziła optymizm co do ewoluującego krajobrazu regulacyjnego, sugerując, że zmiany są w toku.

Gubernator Bailey poruszył również kwestię stabilnych walut, zauważając, że stanowią one wyzwanie dla regulatorów i nie są wystarczająco stabilne. Określił je jako „nieprzejrzyste”. Krótko wspomniano również o debacie dotyczącej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), zwanej Britcoinem. Breeden podkreśliła, że trwają dyskusje, zwłaszcza w kwestiach prywatności i programowalności.

Spotkanie skupiło się na Raporcie Stabilności Finansowej za grudzień, który poświęcił niewiele miejsca kryptowalutom. Raport wskazywał, że decydenci rozważają wybory polityki dla stabilnych walut i CBDC, ze szczególnym naciskiem na złagodzenie potencjalnych ryzyk związanych ze stabilnością finansową w sytuacjach stresowych.

Autorstwo: Brytol
Źródło: Brytol.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.