Bitcoin ustanawił nowy rekord

Opublikowano: 09.03.2024 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1824

W piątek 8 marca, późnym popołudniem, bitcoin kosztował 70 085,85 USD. To historyczny szczyt kursu od czasu jego powstania i nowy rekord. Wzrost wartości jest napędzany rosnącym apetytem inwestorów na ryzyko w związku ze spekulacjami na temat obniżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

O 16:50 czasu polskiego, bitcoin urósł o 1,4% do 68 319 dolarów, by dojść do maksimum na poziomie 70 085,85 dolarów. Król kryptowalut przekroczył tym samym swój poprzedni rekord zarejestrowany na początku tego tygodnia.

Ocenia się, że tylko w 2024 roku cena bitcoina wzrośnie o około 60%. „Spadkowy ruch dolara” po piątkowej publikacji raportu o zatrudnieniu w USA za luty, spowodował wzrost ceny bitcoina. Kryptowaluty korzystają na rosnących spekulacjach na temat rychłej obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA (Fed).

Od kilku miesięcy cenę bitcoina wspiera też oczekiwanie na dopuszczenie na amerykańskie rynki nowego produktu inwestycyjnego, funduszu inwestycyjnego (ETF), indeksowanego właśnie do bitcoina.

Kolejny element wzrostu to zmniejszenie o połowę wynagrodzenia „górników bitcoinów”. Chodzi o proces zmniejszania nagród w czasie o połowę, określamy mianem Bitcoin halving. Liczba ta zmniejsza się co ok. 4 lata o połowę, ze względu na fakt, że twórca bitcoina, niejaki Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana, ograniczył maksymalną liczbę bitcoinów na świecie do 21 milionów.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Katarzyna TG 09.03.2024 20:45

  Niech dalej inwestują w bitcoina https://www.telepolis.pl/fintech/prawo-finanse-statystyki/rzad-kryptowaluty-blokada-majatku gomułkowszczyzna tylko na to czeka.

 2. rozrabiaka 09.03.2024 21:38

  -“Bitcoin ustanawił nowy rekord” – pewnie w Polsce: )
  – Polska ma najwięcej srebra.
  – Polska ma najmniej bezrobotnych
  -polska znowu zielona wyspą
  -Anglicy, Niemcy nam zazdroszczą

  Nie dobrze jak nas chwalą ci, którzy na ogół źle nam życzą….

 3. Szurnięty Mędrzec 09.03.2024 23:14

  Jak dobrze, że pozwoliłem sobie na złożenie dopasionego PC w zeszłym roku..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.