Gubernator Florydy zakazał paszportów szczepionkowych

Opublikowano: 04.05.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1200

Gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę zakazującą paszportów szczepionkowych COVID-19, a także ogłosił dekret zawieszający wszystkie lokalne obostrzenia przeciwpandemiczne.

DeSantis podpisał dekret kończący ograniczenia dystansowania społecznego i maskowania wprowadzone w 2020 r. w odpowiedzi na pandemię COVID-19. Kilka ograniczeń zostało już uchylonych w ostatnich tygodniach.

Zakaz wprowadzania paszportów szczepionek sprawia, że Floryda jest pierwszym stanem, który podejmuje proaktywne działania przeciwko propozycji, którą niektórzy konserwatywni komentatorzy nazywają „tyrańską”.

Gubernator przyznał, że Floryda nie zakończyła jeszcze walki z wirusem i wezwał mieszkańców do kontynuowania szczepień. Stwierdził, że nakaz używania masek po powszechnych szczepieniach podważyłoby zaufanie opinii publicznej do skuteczności szczepionek.

DeSantis zauważył, że chociaż stany i miasta nie będą już miały ograniczeń w zakresie zdrowia publicznego, prywatne firmy nadal mogą wymagać stosowania masek, dystansu społecznego i innych środków ochronnych — do czego mają prawo.

DeSantis był głośnym przeciwnikiem tak zwanych paszportów szczepionkowych, mówiąc, że stworzą dwie klasy osób zaszczepionych i niezaszczepionych. „Masz prawo uczestniczyć w życiu społecznym, chodzić do restauracji, filmu, gry w piłkę, wszystkich tych rzeczy bez konieczności ujawniania tego typu informacji” — powiedział w poniedziałek.

Niektóre kraje europejskie i Izrael zaproponowały ogólnokrajowe systemy paszportów szczepień, podczas gdy kanadyjscy urzędnicy zapowiedzieli, że wprowadzą program paszportów szczepionkowych dla Kanadyjczyków planujących wyjazd z kraju.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o