Grypo, gdzie jesteś?

Opublikowano: 18.11.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1800

Liczba przypadków grypy w Kanadzie jest jak dotąd „wyjątkowo niska”. W tym momencie zeszłorocznego sezonu grypowego Kanada odnotowała już 711 pozytywnych przypadków grypy. Tymczasem jak dotąd, w tym roku było ich tylko 17. Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia obawiało się, że jesienna fala COVID-19 będzie nie tylko gorsza niż wiosenna, ale nadejdzie w momencie, gdy zaczynają się rozprzestrzeniać sezonowe infekcje grypy, powodując przeciążenie szpitali. Sytuacja COVID-19 okazuje się gorsza jesienią, ale jednocześnie nie ma spodziewanej liczby przypadków grypy (a może wcześniej źle rozpoznawano grypę lub teraz rozpoznają ją jako COVID-19? – przypis WM).

W pierwszym tygodniu listopada w żadnej prowincji ani na żadnym terytorium nie odnotowano hospitalizacji ani jednego pacjenta z powodu grypy, w porównaniu z 60 w tym samym tygodniu rok temu. W 2019 roku prowincje zgłosiły 147 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków grypy w pierwszym tygodniu listopada. W tym roku zgłosiły cztery. Dzieje się tak pomimo przeprowadzania testów na grypę u ponad dwukrotnie większej liczby osób niż zwykle – w pierwszym tygodniu listopada wykonano prawie 10 000 testów w porównaniu ze średnią sześcioletnią wynoszącą około 4500.

Zaległości w operacjach pediatrycznych w Kanadzie spowodowane przez COVID-19 mogą spowodować poważne, długoterminowe komplikacje u dzieci. „The Globe and Mail” donosi, że dwie trzecie dzieci oczekujących na operację jest już poza wyznaczonym oknem czasu operacji, kiedy ich procedury powinny się odbyć. Simon Kelley, szef SickKids Associate Surgery, powiedział gazecie, że dzieci ze skoliozą, rozszczepem podniebienia, dysplazją stawu biodrowego i problemami z kończynami tracą czas którego nie będą w stanie nadrobić.

Gazeta donosi, że pod koniec września na liście oczekujących na planowaną operację znajdowało się 4400 pacjentów z SickKids, w porównaniu z 3800 przed ogłoszeniem pandemii. W kolejce do MRI było 6700 dzieci, co stanowi wzrost o 25 procent od początku epidemii COVID-19.

Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.