„Gazeta Wyborcza” wzywa do obalenia zasieków na polsko-białoruskiej granicy

Opublikowano: 26.08.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1400

Na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się tekst wzywający do „obalania zasieków” i obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec działań podejmowanych przez polskie służby na polsko-białoruskiej granicy. Autorem artykułu jest Bartosz Kramek, szef Fundacji Otwarty Dialog, oskarżany o podejrzane związki z Rosją oraz udział w praniu brudnych pieniędzy.

Kramek na łamach dziennika krytykuje obecną politykę polskiego rządu względem „uchodźców” znajdujących się po stronie Białorusi na polsko-białoruskiej granicy. Jego zdaniem powstrzymywanie ich przed nielegalnym przekroczeniem granicy jest „bezwstydem, amoralnością i ośmieszaniem Polski”, zaś naszym krajem rządzą „mali i podli ludzie”.

– Drut kolczasty staje się nowym symbolem Polski. Dewiza „Za wolność naszą i waszą” brzmi dziś równie szyderczo, jak „Arbeit macht frei” – pisze Kramek. Nawołuje on więc do „symbolicznego” obalenia zasieków budowanych na polsko-białoruskiej granicy i do obywatelskiego nieposłuszeństwa, którym miałoby być zjechanie się lewicowo-liberalnych aktywistów na Podlasie.

Szef Fundacji Otwarty Dialog jest zresztą zwolennikiem przyjęcia imigrantów nie tylko z powodów humanitarnych. Mieliby oni bowiem „poprawić” polską demografię, bo zdaniem Kramka Polska wymiera i przedsiębiorcy potrzebują nowych rąk do pracy.

Kramek został zatrzymany w czerwcu bieżącego roku przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z aresztu wyszedł za poręczeniem, a oficjalnie jest oskarżony o podejrzane związki z Rosją, poświadczenie nieprawdy i pranie brudnych pieniędzy. Wątpliwości budzi bowiem pochodzenie środków wpłacanych na jego Fundację Otwarty Dialog.

Przed czterema laty Kramek opublikował liczącą szesnaście punktów instrukcje, której realizacja miałaby doprowadzić do obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Także wówczas nawoływał do obywatelskiego nieposłuszeństwa i wykorzystania do tego central związków zawodowych oraz organizacji skupiających przedsiębiorców.

Na podstawie: Wyborcza.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Admin WM 26.08.2021 05:12

  Otwarty Dialog – czy to przypadkiem nie jedna z macek ośmiornicy Sorosa?

 2. Irfy 26.08.2021 19:09

  No tak, Wyborcza… Nigdy nie zrozumiem logiki ludzi, którzy z jednej strony od rana do wieczora uprawiają apoteozę wszelkich LBGTQWERTY , według klucza – im bardziej nienaturalne i wydumane, tym lepsze. A z drugiej chcą sprowadzić nam na głowy półdzikich analfabetów, wyznających średniowieczną religię w jaskiniowym wydaniu. Nie potrafiących niczego, poza hodowlą maku i strzelaniem do siebie nawzajem.

  I “naprawiacze świata” z Wyborczej nie widzą żadnego dysonansu. Są ślepi na to, że ich ukochane dzikusy jako pierwszych pozarzynaliby właśnie ich ukochanych “elgiebetów”. Że te dzikusy nie znalazłyby tu żadnej pracy, bo niczego pożytecznego nie umieją i nie znają języka. Więc albo z miejsca wywiałoby ich na Zachód, albo potworzyliby tu getta w stylu “strach wchodzić”, jeżeli zachodni w końcu zamknęliby granicę.

  Naprawdę nie wiem, co kieruje “Wyborczą”. Może to jakaś piąta kolumna naszego obecnego dyktatora a Kurski który jej szefuje jest w ścisłej komitywie z bratem? Może im dyktator jakoś zapłacił za zapewnienie mu kolejnego zwycięstwa za pomocą intensywnego “uchodźcowania”?

 3. hanz3335 27.08.2021 06:43

  Wiadomo że GW apelowała też o płacenie na rzecz Izraela. To jest gazeta wybitnie antypolska i wszyscy to wiedzą. Nie lubię PIS ale jak czytam artykuły tej gazety to dostaję mdłości kłamią gorzej ja TVP.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.