Francuski nauczyciel zginął za fake newsa uczennicy

Opublikowano: 21.10.2020 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2139

Francja żyje zabójstwem nauczyciela, który na lekcji historii rzekomo pokazał swoim uczniom karykaturę Mahometa. Tragedia miała miejsce w Conflans-Sainte-Honorine pod Paryżem, gdzie uczył 47-letni Samuel Paty. Zamordował go 18-latek ogarnięty muzułmańskim fundamentalizmem.

Abdullah Anzorov, gdyż tak nazywa się zamachowiec przyjechał do szkoły Samuela Paty blisko 90 kilometrów, aby wymierzyć samosąd. Wchodząc do szkoły, zaoferował uczniom kilkaset euro za wskazanie kto jest nauczycielem historii.

Cała historia rozpoczęła się od kłamstwa, o którym poinformowała jedna z uczennic szkoły. Powiedziała ona swojemu ojcu, że jej nauczyciel na lekcjach pokazywał karykatury Mahometa, a także naśmiewał się z wiary muzułmańskiej. Służby ustaliły jednak, że tego dnia, gdy Paty pokazywał ten nieszczęsny obrazek, uczennicy nie było w szkole.

Jak ustaliła francuska policja, ojciec dziewczyny, usłyszawszy jej wersję wydarzeń poprosił środowiska muzułmańskie w internecie o zemstę na pedagogu. Teraz ma on usłyszeć zarzuty o współudział w morderstwie. Francuska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie „zabójstwa w związku z działalnością terrorystyczną”. Same szczegóły zbrodni są szokujące. Samuel Paty znaleziony został 200 metrów od budynku szkoły z odciętą głową. Morderca, Abdullah Anzorov został zastrzelony przez policję, która tłumaczyła swoją decyzję agresywnym zachowaniem mężczyzny podczas interwencji.

Zamordowany nauczyciel ma dziś zostać odznaczony Legią Honorową – najwyższym odznaczeniem nadawanym przez Republikę Francuską. Prezydent kraju, Emmanuel Macron zadecydował, że miejscem nadania tytułu będzie uniwersytet Sorbona.

W weekend po ulicach Paryża przeszły tysiące mieszkańców w marszu pamięci. Służby mundurowe zaś, ogłosiły w poniedziałek gotowość do walki z „wrogami Republiki”. Macron ponownie zatem spróbuje rozbić siatki fundamentalistów działające na terenie tego państwa. Morderstwo Samuela Paty jest bowiem ewidentnym dowodem na poważne zaniechanie ze strony funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego.

Cała sprawa ma także wątek polski. Jak informuje Euractiv, dziennik „Le Figaro” przedstawił ze szczegółami procedurę przyznania czeczeńskiej rodzinie azylu we Francji. Dziennikarze dotarli m.in. do informacji, że w 2005 r. Warszawa odrzuciła wniosek o azyl dla ojca 18-letniego zamachowca. Według „Le Figaro” i tygodnika „Le Point”, rodzina Anzorova przybyła do Francji po tym, jak opuściła terytorium terytorium Rosji w czerwcu 2007 r.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. Cami 21.10.2020 12:50

  podejrzewam ze zabijaja zeby uniknac procesu, zamieszek itp. bo to wiecej niz pewne ile by sie obroncow znalalzlo nagle

 2. Remigiusz 21.10.2020 14:35

  Ten odstrzał tych czubków to standard .. żeby potem nikt nie doszedł przez kogo sponsorowany z kim powiązany . Po latach wyszło że ,,czerwone brygady” były sponsorowana przez niemieckie kgb ( czy jak oni się wtedy zwali )

 3. Cosmo 21.10.2020 19:46

  Zaczął by sypać i wyszło by kto go “radykalizował”, więc kulka załatwia zdecydowaną większość kłopotów. Za jakiś czas i tak się dowiemy kto, co, gdzie i kiedy. Tak się tresuje społeczeństwo dla którego już nie ma nadziei. Chcieli rozdział Kościoła od państwa, to teraz będą mieć prawo szariatu jako obowiązujące a na pewno dozwolone.

 4. drakonos 22.10.2020 01:15

  Chyba ktoś tu nie ogarnia, że nie wolno obrażać uczuć religijnych innych. Skoro sądy mają w dupie, państwo celowo podpuszcza, obraża islam to pozostaje nic innego jak samosąd.

  Ciekawe jakby zareagowali żydzi, gdyby mułzumański nauczyciel historii wyśmiewali ich boga? Zaraz by wjechała policja i z 10 lat by dostał więzienia.

 5. realista 22.10.2020 01:32

  przede wszystkim ktoś tu nie ogarnia, że nie wolno sobie zabijać innych za jakąś rzekomą obrazę… .. .

 6. janpol 22.10.2020 02:26

  Ciekawy ten “polski wątek”, może warto to wyeksponować w PE i KE? Oczywiście zadając pytanie: “no i kto ma tu rację?”.

 7. drakonos 22.10.2020 03:19

  realista
  No pewnie. Lepiej złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do sądu, który sprawę oleje. Zabijając nauczycieli islamiści pokazali, że nie opłaca się ich obrażać. Każdy kto ich obrazi będzie musiał się liczyć z ryzykiem śmierci. Strach to najlepsze narzędzie. Sprawdza się świetnie z wymyśloną epidemię, a wcześniej się sprawdzał z bogiem, który kara ^^

 8. MasaKalambura 22.10.2020 08:12

  Ja jestem jak tu mnie zwą islamistą, i zgadzam się z Realistą.

  A kara śmierci, jaką wymierzyli policjanci sprawiedliwa. Krew za krew. Życie za życie.
  Przy jednoczesnym potępieniu działań nauczyciela. Było to w świetle wydarzeń w przeszłości świadome narażanie życia swojego i innych (dzieci w tym wypadku) w wyniku działalności fanatyków.

 9. Collega 22.10.2020 10:10

  Wszystko to zorganizowane żeby nastawić społeczeństwo przeciw religii, żeby gdy będzie zaraz niszczona był jak najmniejszy ruch oporu.

 10. realista 22.10.2020 10:18

  cyt.:”No pewnie. Lepiej złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do sądu, który sprawę oleje.”

  nie, lepiej po prostu przestać z tą całą obrazą religijną, bo to obraża inteligencję człowieka… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.